Awans Anglii do ćwierćfinału. Z kim zagra Anglia w 1/4 finału Euro 2024?

Reprezentacja Anglii po dogrywce wygrała 2:1 ze Słowacją w meczu 1/8 finału mistrzostw Europy 2024 i tym samym awansowała do ćwierćfinału turnieju. Tam Anglicy spotkają się ze Szwajcarami.

Kyle Walker i Harry Kane
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Kyle Walker i Harry Kane

Z kim Anglia zagra w 1/4 finału Euro 2024?

Reprezentacja Anglii w niedzielę wieczorem na Veltins Arenie w Gelsenkirchen zmierzyła się ze Słowacją w meczu 1/8 finału Euro 2024. Synowie Albionu byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale fatalnie rozpoczęli dzisiejsze zawody. Podopieczni Garetha Southgate’a popełniali bowiem proste błędy, a w 25. minucie niefrasobliwość Anglików wykorzystał Ivan Schranz, który otworzył wynik niedzielnej potyczki.

Drużyna Trzech Lwów biła głową w mur i dopiero w doliczonym czasie gry udało jej się zdobyć bramkę. Fantastycznym uderzeniem popisał się Jude Bellingham. Tym samym mieliśmy dogrywkę, a w niej lepsi okazali się Synowie Albionu, którym zwycięstwo 2:1 zapewnił Harry Kane. Rywalem Anglii w ćwierćfinale tegorocznych mistrzostw Europy będzie reprezentacja Szwajcarii, która sprawiła niespodziankę i pokonała Włochy 2:0.

Starcie Anglia – Szwajcaria w ramach 1/4 finału turnieju odbędzie się w sobotę, 6 lipca o godzinie 18:00. To spotkanie będzie gościł stadion w Duesseldorfie, gdzie na co dzień gra miejscowa Fortuna.

Z kim Anglia zagra w ćwierćfinale Euro 2024?

Anglicy na tym etapie turnieju zmierzą się ze Szwajcarami.