Wtorek na EURO 2024. Wyniki meczów

We wtorek swoje zmagania w pierwszej fazie EURO 2024 zakończy grupa C i D. O godzinie 18:00 odbędą się spotkania Polski z Francją, a także Holandii z Austrią. Natomiast wieczorem obejrzymy starcia Anglii ze Słowenią oraz Danii z Serbią.

Sebastian Szymański oraz Kylian Mbappe
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Sebastian Szymański oraz Kylian Mbappe

Francja – Polska 1:0

W Dortmundzie swoje ostatnie spotkanie na EURO 2024 rozgrywała reprezentacja Polski. Przeciwnikiem Biało-Czerwonych była Francja. W pierwszej odsłonie obejrzeliśmy wyrównane widowisko. Choć to Trójkolorowi częściej dochodzili do głosu. Jednak między słupkami mieliśmy znakomicie dysponowanego Łukasza Skorupskiego, który raz po raz popisywał się doskonałymi interwencjami. W 55. minucie przydarzył nam się pierwszy błąd, który dał rzut karny Francuzom. Jedenastkę finalnie na gola zamienił Kylian Mbappe. W 79. minucie swój rzut karny otrzymali również Polacy. Robert Lewandowski zmarnował pierwszą próbę, ale Mike Maignan w momencie interwencji opuścił linię bramkową. W drugim podejściu kapitan Biało-Czerwonych pokonał już bramkarza Milanu. Więcej trafień w Dortmundzie nie obejrzeliśmy. Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu na Mistrzostwach Europy zdołała urwać remis wicemistrzom świata.

Więcej o meczu Francja – Polska

Holandia – Austria 2:3

Mecz na Olympiastadion w Berlinie wyśmienicie rozpoczął się dla Austriaków, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie nad Holandią. Samobójczego gola strzelił Donyell Malen, który w kuriozalny sposób wpakował piłkę do własnej bramki. Wydawało się, że z biegiem czasu “Oranje” przejmą inicjatywę, ale to piłkarze Ralfa Rangnicka byli stroną bardziej dominującą. Druga odsłona wyśmienicie rozpoczęła się dla drużyny Ronalda Koemana, którzy za sprawą Cody’ego Gakpo doprowadzili do wyrównania. Radość Holendrów długo nie trwała, bowiem już kilkanaście później po golu Romano Schmidta ponownie Austriacy wyszli na prowadzenie. To nie koniec było emocji w stolicy Niemiec. W 79. minucie Memphis Depay doprowadził do wyrównania, ale już niecałe 120 sekund później piłkarze Ralfa Rangnicka odpowiedzieli za sprawą Marcela Sabitzera. Finalnie był to ostatni gol w tej rywalizacji. Austria zdołała pokonać Holandię 3:2.

Więcej o meczu Holandia – Austria

Anglia – Słowenia 0:0

\Reprezentacja Anglii przystępowała do meczu ze Słowenią po dwóch bardzo słabych występach. Kibice “Synów Albionu” mieli nadzieje na przełamanie ich ulubieńców. Od pierwszych minut jednak wyglądało, jakby podopieczni Garetha Southgate’a wciąż walczyli ze swoimi demonami, nie uwalniając potencjału. Mecz w Kolonii stał na bardzo niskim poziomie, przez co ostatecznie nie obejrzeliśmy goli. Rywalizacja zakończyła się bezbramkowym remisem. Zarówno Słoweńcy jak i Anglicy zameldowali się fazie pucharowej Mistrzostw Europy.

Więcej o meczu Anglia – Słowenia

Dania – Serbia 0:0

Spotkanie reprezentacji Danii z Serbią zapowiadało się niezwykle ciekawie. Do starcia przystępowały bowiem drużyny, które mają podobny potencjał. Jednak od pierwszych minut na boisku w Monachium drużyny były daleko od optymalnej formy. Najwięcej do powiedzenia na placu gry mieli defensorzy obu drużyn, którzy tego dnia jako jedyni dojechali na ten mecz. Taki stan rzeczy sprawił, że finalnie padł bezbramkowy remis. Ten wynik uszczęśliwił Duńczyków, którzy awansowali do 1/8 finału EURO 2024.