Sobota na EURO 2024. Wyniki meczów

EURO 2024 na dobre się już rozpoczęło. Na sobotę (15 czerwca) zaplanowano aż trzy spotkania. O godzinie 15:00 reprezentacja Szwajcarii mierzy się z Węgrami. O 18:00 wybiegną na boisko zespoły Hiszpanii i Chorwacji. Natomiast o 21:00 obejrzymy starcie Włochów z Albanią.

Drużyna Szwajcarii
ddp media GmbH / Alamy Na zdjęciu: Drużyna Szwajcarii

Węgry – Szwajcaria (1:3)

Sobotnie zmagania na EURO 2024 rozpoczęło spotkanie reprezentacji Szwajcarii z Węgrami. Faworytem tej rywalizacji byli “Helweci”. I to właśnie oni w pierwszej odsłonie potwierdzili swoją przewagę nad rywalami. Podopieczni Murata Yakina na przerwę schodzili z prowadzeniem 2:0 po trafieniach Kwadwo Duaha oraz Michela Aebischera.

Węgrzy w drugiej odsłonie zdecydowanie odżyli. W 66. minucie udało im się nawet strzelić kontaktowego gola, który był autorstwa Barnabasa Vargy. Jednak był to jedyny pozytyw tego dnia podopiecznych Marco Rossiego. Spotkanie finalnie zakończyło się zwycięstwem Szwajcarii 3:1, bowiem w doliczonym czasie gry bramkę jeszcze zdobył Breel Embolo.

Zobacz więcej o meczu Węgry – Szwajcaria

Hiszpania – Chorwacja (3:0)

W drugim sobotnim meczu EURO 2024 zobaczyliśmy w akcji jedne z najsilniejszych drużyn turnieju. Reprezentacja Hiszpanii bowiem podejmowała Chorwację. Spotkanie na Olympiastadion w Berlinie od pierwszych minut toczyło się po myśli podopiecznych Luisa De la Fuente. Na pierwsze trafienie mistrzów świata czekaliśmy do 29. minuty, kiedy na listę strzelców wpisał się Alvaro Morata. Chwilę później rezultat podwyższył Fabian Ruiz. A tuż przed przerwą gola strzelił Dani Carvajal.

W drugiej odsłonie nie obejrzeliśmy trafień, ale to wciąż Hiszpanie dominowali. Chorwaci również mieli znakomitą okazję do zdobycia bramki, ale Unai Simon obronił rzut karny wykonywany przez Bruno Petkovicia. Co prawda, napastnik później trafił do siatki, ale arbiter anulował gola, po tym jak jeden z piłkarzy za wcześnie wbiegł w pole karne. Mecz finalnie zakończył się zwycięstwem piłkarzy Luisa De la Fuente 3:0

Zobacz więcej o meczu Hiszpania – Chorwacja

Włochy – Albania (2:1)

Sobotnie na EURO 2024 zamykało starcie reprezentacji Włoch z Albanią. Mecz na Signal Iduna Park wyśmienicie zaczął się dla podopiecznych Sylvinho, którzy w 67. sekundzie wyszli na prowadzenie. Gola strzelił Nadim Bajrami, który tym samym został autorem najszybszego gola w historii Mistrzostw Europy. Italia bardzo szybko doprowadziła do wyrównania, a konkretnie zrobił to Alessandro Bastoni. Po 18. minutach obrońcy tytułu już prowadzili i tego wyniku nie wypuścili do końca rywalizacji. “Squadra Azzurra” pokonała Albanię 2:1.