Reprezentacja Portugalii pokazała moc. Turcja była bezradna [WIDEO]

Reprezentacja Portugalii wygrała 3:0 z Turcją w meczu 2. kolejki fazy grupowej Euro 2024. To oznacza, że Cristiano Ronaldo i spółka są już pewni zajęcia pierwszego miejsca w grupie F.

Reprezentacja Portugalii
ddp media GmbH / Alamy Na zdjęciu: Reprezentacja Portugalii

Portugalczycy bezlitośni dla Turków, awansowali do 1/8 finału Euro 2024

Reprezentacja Turcji w sobotę wieczorem na Signal Iduna Park w Dortmundzie zmierzyła się z Portugalią w spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy 2024. Stawka dzisiejszego pojedynku była ogromna, ponieważ zwycięstwo dla obu ekip oznaczało bilet do 1/8 finału tegorocznego Euro. Cristiano Ronaldo i spółka od początku starali się przejąć inicjatywę, czego efektem w 21. minucie była bramka Bernardo Silvy.

Podopieczni Roberto Martineza jeszcze przed końcem pierwszej połowy podwyższyli prowadzenie na 2:0, gdy kuriozalnego samobója strzelił Samet Akaydin. 30-letni stoper w niewytłumaczalny sposób skierował piłkę do własnej siatki.

Po zmianie stron dominacja reprezentacji Portugalii się tylko powiększyła, a w 56. minucie swoją bramkę zdobył Bruno Fernandes, który otrzymał idealne podanie od Cristiano Ronaldo. Wynik do ostatniego gwizdka nie uległ już zmianie.

Taki rezultat oznacza, że reprezentacja Portugalii zapewniła sobie awans do fazy pucharowej Euro 2024 i to z pierwszego miejsca w tabeli. Drużyna prowadzona przez Roberto Martineza ma na swoim koncie 6 punktów i żadna ekipa nie ma już szans jej wyprzedzić. Sytuacja w grupie F jest jednak bardzo ciekawa, jeśli chodzi o pozostałe zespoły.

Turcja – Portugalia 0:3 (0:2)

0:1 Bernardo Silva 21′

0:2 Samet Akaydin (samobój) 28′

0:3 Bruno Fernandes 56′