Ukraina zdobyła pierwsze punkty na Euro 2024. Sprawdź tabelę grupy E

Ukraina po zaciętym boju pokonała Słowację 2:1 w meczu 2. kolejki Euro 2024 i zdobyła pierwsze punkty na turnieju. Poniżej prezentujemy aktualną tabelę grupy E.

Piłkarze reprezentacji Ukrainy
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Ukrainy

Tabela grupy E Euro 2024

Mecze 1. kolejki grupy E na Euro 2024 przyniosły dwie dość spore niespodzianki, bowiem faworyci przegrali swoje mecze. Najpierw Rumunia w pewnym stylu pokonała Ukrainę aż 3:0, co było dużym zaskoczeniem biorąc pod uwagę potencjał piłkarski obu zespołów. W drugim meczu Słowacy wyszarpali zwycięstwo 1:0 z Belgią po golu Ivana Schranza. Czerwone Diabły wykazały się w tamtym pojedynku wyjątkową nieskutecznością i zakończyły pojedynek bez zdobyczy bramkowych.

W piątek, 21 czerwca, odbył się kolejny w mecz w grupie E. Tym razem w Dusseldorfie Słowacja zmierzyła się z Ukrainą. Słowacy udanie rozpoczęli ten pojedynek, a na przerwę schodzili z zasłużonym jednobramkowym prowadzeniem po golu Schranza. Jednak po przerwie groźne ataki drużyny Rebrova wreszcie przyniosły zamierzony efekt. I tak, najpirw w 54. minucie do wyrównania doprowadził Shaparenko, a w 80. minucie bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Yaremchuk. Słowacja – Ukraina 1:2.

Drugi mecz 2. kolejki pomiędzy Belgią i Rumunią odbędzie się w sobotę, 22 czerwca, o godzinie 21:00. Ten pojedynek zapowiada się niezwykle interesująco. Belgowie po porażce w pierwszym meczu nie mogą pozwolić sobie na kolejną wpadkę, z kolei Rumunia przeciwko Ukrainie pokazała, że znajdują się w wybornej dyspozycji. Od wyniku tego pojedynku będzie wiele zależało w kontekście awansu poszczególnych drużyn do 1/8 finału.

Tabela grupy E Euro 2024 (stan na 21.06.2022 godz. 17:00)