Euro 2024: tabela “polskiej grupy”. Tabela grupy D

Reprezentacja Polski przegrała w meczu 2. kolejki fazy grupowej Euro 2024 1:3 z Austrią i przekreśliła swoje szanse na awans do fazy pucharowej. Sprawdź aktualną tabelę grupy D.

Przemyslaw Frankowski
PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy Na zdjęciu: Przemyslaw Frankowski

Tabela grupy D Euro 2024

W meczach 1. kolejki grupy D na Euro 2024 obyło się bez niespodzianek, choć faworyci musieli się mocno napocić, aby sięgnąć po trzy punkty. Najpierw w niedzielę Holandia pokonała Polskę 2:1, ale to Biało-czerwoni objęli prowadzenie w tej rywalizacji, a piłkarze Oranje o losach meczu przesądzili dopiero w końcówce zdobywając drugiego gola. Francuzi również sporo się namęczyli w poniedziałkowym spotkaniu z Austrią Les Blues ostatecznie wygrali 1:0. Warto jednak przypomnieć, że jedyny gol w tym starciu był trafieniem samobójczym, którego autorem był Wober.

W drugim meczu grupowym reprezentacja Polski przegrała aż 1:3 z Austrią. Biało-czerwoni fatalnie rozpoczęli piątkowe spotkanie, bowiem już w 9. minucie przegrywali 0:1. Z czasem gra się wyrównała, a Krzysztof Piątek strzelił bramkę na 1:1. Jednak po przerwie zespół prowadzony przez Ralfa Rangnicka udowodnił swoją wyższość i wbił Biało-czerwonym dwie bramki. Natomiast Holendrzy po bezbarwnym meczu zremisowali z Francuzami 0:0.

GRUPA D M Z R P B Bilans P
1. Holandia 2 1 1 0 2:1 1 4
2. Francja 2 1 1 0 1:0 1 4
3. Austria 2 1 0 1 3:2 1 3
4. Polska 2 0 0 2 2:5 -3 0

Szanse Polski na wyjście z grupy

Reprezentacja Polski nie awansuje do 1/8 finału Euro 2024. Biało-czerwoni po porażce z Austrią mieli na to jeszcze matematyczne szanse, ale remis w meczu Francji z Holandią sprawił, że po wtorkowym meczu z Les Blues drużyna Michała Probierza wróci do domu.