Euro 2024: tabela “polskiej grupy”. Jakie szanse Polski po porażce z Holandią?

Reprezentacja Polski przegrała w pierwszym meczu na Euro 2024 z Holandią 1-2. Jak wygląda tabela w "polskiej grupie"? Jakie szanse na awans mają Biało-Czerwoni?

Michał Probierz

Tabela grupy D Euro 2024

Reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania na mistrzostwach Europy od niedzielnego meczu z Holandią. Po kwadransie gry Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie za sprawą Adama Buksy, który skutecznie trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Holendrzy ruszyli do ataku, wyrównując w 29. minucie. Cody Gakpo wykorzystał błąd Polaków w defensywie, a po jego strzale piłka odbiła się jeszcze od Bartosza Salamona, zaskakując bezradnego Wojciecha Szczęsnego. W drugiej połowie gra nieco się wyrównała, zwłaszcza po dobrych zmianach zarządzonych przez Michała Probierza. Mimo ambitnej gry, szczęście uśmiechnęło się do Oranje, którzy po licznych niewykorzystanych okazjach, wreszcie trafili do siatki. Bramkę na 2-1, która w efekcie dała Holandii trzy punkty, zdobył wprowadzony po przerwie Wout Weghorst.

Polacy przegrali w pierwszym meczu fazy grupowej. W poniedziałek zostanie rozegrane spotkanie między Francją a Austrią.

DrużynaZ-R-PBramkiPunkty
1.Holandia1-0-02:13
2.Austria0-0-00:00
3.Francja0-0-00:00
4.Polska0-0-11:20

Szanse Polski na wyjście z grupy

Reprezentacja Polski niestety nie zdobyła punktów w pierwszym meczu fazy grupowej. Aby awansować, będzie musiała wygrać przynajmniej jedno spotkanie. W najbliższy piątek zagra z Austrią, która jest drużyna o najmniejszym potencjale spośród wszystkich grupowych rywali Biało-Czerwonych. Należy pamiętać, że do 1/8 finału Euro 2024 awansują także cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc w swoich grupach.