Euro 2024: tabela grupy A po niedzielnych meczach

Reprezentacja Niemiec wygrała zmagania w grupie A Euro 2024. Awans do 1/8 finału wywalczyła również kadra Szwajcarii. Oto tabela grupy A Euro 2024 po rozegraniu wszystkich spotkań.

Florian Wirtz i Michel Aebischer
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Florian Wirtz i Michel Aebischer

Tabela grupy A Euro 2024

W niedziele wieczorem poznaliśmy pierwsze finałowe rozstrzygnięcia w fazie grupowej Mistrzostw Europy 2024. Na zakończenie weekendu kibice zebrani na niemieckich stadionach mogli obserwować dwa emocjonujące spotkania, których stawką był awans do fazy pucharowej. Na MHPArena w Stuttgarcie reprezentacja Szkocji mierzyła się z Węgrami. Z kolei we Frankfurcie na Deutsche Bank Park reprezentacja Niemiec rywalizowała ze Szwajcarią.

Na murawie stadionu w Stuttgarcie zaciętą rywalizację toczyła Szkocja i Węgry. Po prawie stu minutach bez bramek podopieczni Marco Rossiego w niesamowitych okolicznościach wygrali (1:0), strzelając gola w 10 minucie doliczonego czasu gry. Bohaterem reprezentacji Węgier został Kevin Csoboth. Węgrzy dzięki wygranej rzutem na taśmę przedłużyli swoje szanse na awans do fazy pucharowej. Na ostateczne rozstrzygnięcia muszą jednak poczekać, bowiem decydować będą wyniki w innych grupach.

Natomiast w drugim niedzielnym starciu gospodarz turnieju zremisował (1:1) z reprezentacją Szwajcarii. W doliczonym czasie gry na trafienie Dana Ndoye z pierwszej połowy odpowiedział Nicklas Fullkrug. Gol napastnika BvB zapewnił podopiecznym Juliana Nagelsmanna zwycięstwo w grupie A.

DrużynaZ-R-PBramkiPunkty
1.Niemcy2-1-08:27
2.Szwajcaria1-2-05:35
3.Węgry1-0-22:53
4.Szkocja0-1-22:71

Ostatecznie rywalizację w grupie A wygrali Niemcy z dorobkiem 7 punktów. Tuż za ich plecami znalazła się reprezentacja Szwajcarii. Węgry, które zajęły 3. miejsce, wciąż mają matematyczne szanse na grę w 1/8 finału, lecz potrzebuje do tego korzystnych wyników w innych grupach.