Szwajcaria na prowadzeniu! Donnarumma zaskoczony [WIDEO]

Szwajcaria wyszła na prowadzenie w meczu z Włochami w 37. minucie. Pierwszego gola w spotkaniu zdobył Remo Freuler. W ten sposób potwierdziła się zdecydowana przewaga Helwetów.

Xhaka i Freuler
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Xhaka i Freuler

Freuler otworzył wynik meczu Szwajcaria – Włochy

Początek meczu 1/8 finału Euro 2024 pomiędzy Szwajcarią a Włochami został zdominowany przez Helwetów. Efektem tego była bramka Remo Freulera, który w 37 minucie wykorzystał zagranie Rubena Vargasa i strzałem przy bliższym słupku zaskoczył Gianluigiego Donnarummę.

Szwajcarzy mogli wyjść na prowadzenie kilkanaście minut wcześniej, gdy w sytuacji sam na sam znalazł się Breel Embolo. Jednak w tamtym momencie bramkarz reprezentacji Włoch zachował się kapitalnie, parując piłkę do boku. Warto dodać, że komentatorzy TVP Sport w tej akcji sugerowali spalonego. Zgodnie z przepisami polscy sędziowie zdecydowali się puścić grę i pozwolili na dokończenie akcji.

W pierwszej odsłonie Szwajcaria oddała aż 10 strzałów na bramkę Włochów, z czego trzy były celne. Natomiast reprezentanci Italii odpowiedzieli zaledwie jednym niecelnym uderzeniem.

Według ułożenia drabinki Euro 2024 Szwajcaria zagra w ćwierćfinale z Anglią lub Słowacją. Mecz tych ekip odbędzie się w niedzielę (30 czerwca) o godzinie 18:00.

Aktualizacja: Szwajcaria wygrała 2:0 i awansowała do ćwierćfinału Euro 2024