Mnóstwo emocji w meczu Słowacja – Rumunia. Wynik urządził obie reprezentacje [WIDEO]

Reprezentacja Słowacji zremisowała z Rumunią w meczu 3. kolejki grupy E EURO 2024 (1:1). Taki wynik urządził obie drużyny. Zarówno piłkarze Francesco Calzony jak i zespół Edwarda Iordanescu wywalczyli awans do 1/8 finału.

Andrei Ratiu oraz Lukas Haraslin
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Andrei Ratiu oraz Lukas Haraslin

Reprezentacja Słowacji zremisowała z Rumunią

Przed spotkaniem reprezentacji Słowacji z Rumunią pojawiło się wiele teorii. Wiele osób sugerowało, że w tym meczu padnie remis. Taki wynik bowiem urządzał obie drużyny, dając im awans do 1/8 finału EURO 2024. Jednak mogliśmy się spodziewać przed pierwszym gwizdkiem, że na boisku we Frankfurcie obie drużyny dadzą z siebie wszystko i powalczą o trzy punkty.

Pierwsza odsłona przyniosła sporo emocji. Od pierwszych minut na stadionie Eintrachtu oglądaliśmy wyrównane starcie. W 26. minucie pierwszy cios zadali Słowacy, którzy za sprawą Ondreja Dudy wyszli na prowadzenie.

Radość zespołu Francesco Calzony trwała jednak tylko kilkanaście minut. W 37. minucie Rumunom został podyktowany rzut karny. Do jedenastki podszedł Razvan Marin, który finalnie pokonał Martina Dubravkę. Drużyny zatem schodziły na przerwę z remisem 1:1.

W drugiej połowie również oglądaliśmy wyrównane starcie. Raz jedni dochodzili do głosu, a raz drugi. Rumunia miała doskonałą okazję, aby wyjść na prowadzenie w 60. minucie. Denis Dragus oddał strzał na bramkę, który o centymetry minął bramkę strzeżoną przez Martina Dubravkę. Chwilę później David Strelec miał niemal stuprocentową okazję, ale oddał strzał prosto w golkipera rywali. W rywalizacji we Frankfurcie było jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale mecz zakończył się podziałem punktów.

Reprezentacja Rumunii finalnie wyszła z grupy z pierwszego miejsce. Słowacja natomiast zajęła trzecią lokatę.

Słowacja – Rumunia 1:1