Demolka w meczu otwarcia. Niemcy rozbiły Szkocję [Relacja na żywo]

Reprezentacja Niemiec zaprezentowała się znakomicie w meczu otwarcia EURO 2024. Gospodarze turnieju pokonali Szkocję aż 5:1. Dziękujemy za uczestniczenie w relacji!

Drużyna Niemiec
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Drużyna Niemiec

Relacja z meczu Niemcy – Szkocja

Punktualnie o 21:00 rozpocznie się pierwsze spotkanie Euro 2024. W meczu otwarcia mistrzostw Europy Niemcy zmierzą się ze Szkocją. Spotkanie rozegrane zostanie na Allianz Arena w Monachium.

Dziękujemy za uczestniczenie w relacji!

Koniec meczu!

Niemcy 5-1 Szkocja

Reprezentacja Niemiec w meczu otwarcia rozbiła Szkocję aż 5:1. Gole w tym meczu strzelali Florian Wirtz, Jamal Musiala, Kai Havertz, Nicklas Fullkrug, Emre Can oraz Antonio Rudiger, który trafił do własnej brami.

Mamy kolejne trafienie Niemców! 5:1

90+3′ Niemcy 5-1 Szkocja

Emre Can w ostatniej akcji meczu ustalił wynik na 5:1

Trafienie Szkotów! 4:1

88′ Niemcy 4-1 Szkocja

Pechowa interwencja Antoinio Rudigera. Futbolówka po strzale Scotta McKenny odbiła się od głowy niemieckiego golkipera i zaskoczyła Manuela Neuera. Mamy honorowe trafienie Szkocji.

Sane poluje na gola

83′ Niemcy 4-0 Szkocja

Leroy Sane znów spróbował zasoczyć szkockiego golkipera. Tym razem uderzenie Niemca nieznacznie minęło bramkę.

Gunn kolejny raz zmuszony do interwencji

Leroy Sane oddał strzał z dystansu. Uderzenie Niemca jednak było w sam środek bramki chronionej przez Angusa Gunna.

Kolejna próba Mittelstadta

80′ Niemcy 4-0 Szkocja

Mittelstadt ponownie oddał mocny strzał na bramkę. Jednak, podobnie jak za pierwszym razem, futbolówka wylądowała daleko od celu.

Anulowany gol Niemców

77′ Niemcy 4-0 Szkocja

Nicklas Fullkrug wpisał się na listę strzelców, dając Niemcom prowadzenie 5:0. Jednak arbiter anulował to trafienie. Napastnik BVB był na pozycji spalonej.

Muller pojawia się na boisku

73′ Niemcy 4-0 Szkocja

Kibice zgromadzeni na Allianz Arena przywitali na boisku Thomasa Mullera. Doświadczony zawodnik zastąpił Jamala Musialę.

Cudowna akcja Niemców i mamy 4:0!

69′ Niemcy 4-0 Szkocja

Niemcy przeprowadzili świetną zespołową akcję, po której Fullkrug znalazł się niepilnowany w polu karnym. Napastnik Borussii Dortmund oddał piekielnie mocny strzał na bramkę i Angus Gunn był bez szans. Cudowne trafienie 32-latka.

Atomowe uderzenie Mittelstadta

66′ Niemcy 3-0 Szkocja

Mittelstadt zdecydował się na uderzenie z dystansu. Obrońca Stuttgartu włożył całą siłę w strzał, ale futbolówka poleciała daleko nad bramką.

Gunn zatrzymuje Sane

64′ Niemcy 3-0 Szkocja

Niemcy przeprowadzili bardzo szybką kontrę. Joshua Kimmich zagrał piłkę do niepilnowanego w polu karnym Leroya Sane. Skrzydłowy jednak uderzył lekko i prosto w Angusa Gunna.

Kolejny niemiecki piłkarz ukarany kartonikiem

62′ Niemcy 3-0 Szkocja

Jonathan Tah nieprzepisowo zatrzymywał Ryana Christiego. Niemiec został ukarany żółtą kartką.

Kolejna świetna akcja Niemców

59′ Niemcy 3-0 Szkocja

Jamal Musiala przeprowadził świetną akcję lewą flanką. Uderzenie pomocnika Bayernu zatrzymał Angus Gunn. Florian Wirtz próbował dobijać piłkę, ale jego strzał zablokował szkocki obrońca.

Mogło być już 4:0

58′ Niemcy 3-0 Szkocja

Mittelstadt odnalazł w polu karnym Wirtza. Uderzenie gracza Bayeru Leverkusen jednak przeleciało nad poprzeczką.

Uderzenie z dystansu Grossa

57′ Niemcy 3-0 Szkocja

Pascal Gross postanowił uderzyć z dystansu. Strzał Niemcka finalnie został zablokowany.

Gunn z dobrą interwencją

51′ Niemcy 3-0 Szkocja

Antonio Rudiger spróbował zaskoczyć Angusa Gunna strzałem z dystansu. Szkocki golkiper jednak udanie interweniował.

Trwa dominacja Niemców

50′ Niemcy 3-0 Szkocja

Reprezentacja Niemiec od początku drugiej odsłony narzuciła Szkotom swoją grę. Gospodarze dominują w posiadaniu piłki, przeprowadzając pozycyjne ataki.

Zaczynamy drugą odsłonę!

46′ Niemcy 3-0 Szkocja

Clement Turpin rozpoczął drugą odsłonę meczu otwarcia EURO 2024. Do przerwy Niemcy prowadzą ze Szkocją 3:0.

Fantastyczna forma Toniego Kroosa

Toni Kroos w pierwszej połowie miał 100% celnych podań. Niemiecki pomocnik jest w znakomitej dyspozycji.

Szkoci krytykowani za pierwszą połowę

Przemysław Michalak, dziennikarz “Weszło”, przyznał, że Szkocja w dzisiejszym spotkaniu wygląda gorzej niż reprezentacja Polski za kadencji Jerzego Brzęczka.

Statystyki po pierwszych 45. minutach

Dominacja Niemców ma swoje potwierdzenie nie tylko w wyniku, ale również statystykach.

Koniec pierwszej połowy

Niemcy 3-0 Szkocja

Totalna dominacja w pierwszej odsłonie. Niemcy po golach Wirtza, Musiali i Havertza prowadzą ze Szkocją 3:0. Gospodarze grają również z przewagą jednego zawodnika, bowiem czerwoną kartkę otrzymał Porteous.

Nie myli się Havertz! 3:0

45+1′ Niemcy 3-0 Szkocja

Do jedenastki podszedł Kai Havertz. Niemiecki napastnik uderzeniem w środek bramki zmylił Angusa Gunna. Mamy już 3:0!

Rzut karny dla Niemców i czerwona kartka!

44′ Niemcy 2-0 Szkocja

Clement Turpin po konsultacji z wozem VAR podyktował rzut karny dla Niemców. Arbiter również ukarał czerwoną kartką Ryana Porteousa. Szkocki defensor w potworny sposób sfaulował Ilkaya Gundogan.

To powinno być 3:0!

42′ Niemcy 2-0 Szkocja

Ilkay Gundogan mógł podwyższyć prowadzenie Niemców. Uderzenie kapitana gospodarzy jednak zatrzymał Angus Gunn.

Nieudane dośrodkowanie Rudigera

40′ Niemcy 2-0 Szkocja

Antonio Rudiger szukał dośrodkowaniem w polu karnym Kaia Havertza. Obrońca Realu jednak zagrał niedokładnie i futbolówka wylądowała w rękach Angusa Gunna.

Reprezentacja Niemiec = Bayer Leverkusen?

Dziennikarz “Weszło”, Radosław Laudański, porównał reprezentację Niemiec do Bayeru Leverkusen. Gra gospodarzy bardzo zachwyca.

Dominacja Niemców w statystykach

35′ Niemcy 2-0 Szkocja

Za nami 35 minut meczu otwarcia. Niemcy oddali już trzy strzały na bramkę Angusa Gunna. Natomiast Szkoci mają ich zero na koncie.

Tak się bawi niemiecka strefa kibica

Niemieccy kibice tłumnie zebrali się, aby oglądać mecz otwarcia. Klimat tego wydarzenia robi wrażenie

Bardzo ostre wejście Andricha

31′ Niemcy 2-0 Szkocja

Robert Andrich bardzo ostro sfaulował jednego ze szkockich piłkarzy. Clement Turpin ukarał Niemca żółtym kartonikiem.

Gol Musiali na 2:0 [WIDEO]

Gunn skutecznie interweniuje

28′ Niemcy 2-0 Szkocja

Z rzutu wolnego postanowił uderzyć Kai Havertz. Niemiec oddał celny strzał, ale skutecznie interweniował Angus Gunn.

Nie ma jedenastki

27′ Niemcy 2-0 Szkocja

A jednak! Jamal Musiala był faulowany przed polem karnym. Tylko rzut wolny dla Niemców.

Rzut karny dla Niemców!

25′ Niemcy 2-0 Szkocja

Clement Turpin wskazał na 11. metr. W polu karnym sfaulowany został Jamal Musiala.

Trafienie Floriana Wirtza na 1:0 [WIDEO]

Kibice zachwyceni grą Niemców

Szkocja na łopatkach!! 2:0

19′ Niemcy 2-0 Szkocja

Kai Havertz znalazł się przed dobrą okazją strzelecką. Zawodnik Arsenalu jednak oddał piłkę Jamalowi Musiali, który uderzył nie do obrony. Mamy już 2:0!

Kroos dyryguje grą Niemców

18′ Niemcy 1-0 Szkocja

Toni Kroos nawet bez piłki pokazuje kolegom z zespołu, w jaki sposób mają ustawiać się do ataku.

Bezradni Szkoci

14′ Niemcy 1-0 Szkocja

Szkoci mają ogromny problem z utrzymaniem się przy piłce. Niemcy bardzo szybko doskakują, przez co piłkarze Steve’a Clarke’a wybijają na oślep albo tracą futbolówkę.

GOOOOL! 1:0

11′ Niemcy 1-0 Szkocja

Joshua Kimmich odnalazł niepilnowanego Floriana Wirtza przed polem karnym. Gwiazdor Bayeru Leverkusen oddał strzał z pierwszej piłki i pokonał Angusa Gunna. Niemcy wyszli prowadzenie!

Niemcy w ataku pozycyjnym

9′ Niemcy 0-0 Szkocja

Reprezentacja Niemiec od dłuższego czasu operuje piłką na połowie Szkotów. Gospodarzom jednak brakuje konkretów.

Świetna interwencja Tierneya

4′ Niemcy 0-0 Szkocja

Jamal Musiala na swojej prawej flance toczył pojedynek z Kieranem Tierneyem. Szkocki defensor zachował się jednak wzorowo i wywalczył aut bramkowy.

Znakomita szansa Niemców!

2′ Niemcy 0-0 Szkocja

Gospodarze bardzo szybko mogli objąć prowadzenie. Florian Wirtz znalazł się oko w oko z Angusem Gunnem. Golkiper jednak wyszedł zwycięsko z tego starcia, ale arbiter odgwizdał spalonego.

Zaczynamy!

1′ Niemcy 0-0 Szkocja

Clement Turpin zagwizdał po raz pierwszy. Zaczynamy mecz otwarcia UEFA EURO 2024!

Za nami hymny państwowe

W Monachium już rozbrzmiały hymny Niemiec i Szkocji. Pozostały minuty do rozpoczęcia meczu.

Zawodnicy gotowi do wybiegnięcia na murawę

Andy Robertson oraz Ilkay Gundogan już czekają, aby wyprowadzić swoje drużyny na murawę Allianz Arena. Odliczamy do pierwszego gwizdka Clementa Turpina.

Najpierw jednak hołd dla Franza Beckenbauera. Wdowa po “Cesarzu” wniosła na murawę puchar UEFA EURO 2024.

Za moment ceremonia otwarcia EURO 2024

Zbigniew Boniek opublikował na portalu “X” przygotowania do ceremonii otwarcia EURO 2024.

Były niemiecki piłkarz skrytykował Manuela Neuera

Manuel Neuer popełnił błąd, który doprowadził do straconego gola w spotkaniu z Grecją. Po tym meczu niemiecki bramkarz został dość ostro skrytykowany przez Uliego Steina.

Jak zabierasz Manuel Neuera, to musisz mu dać grać. Pod względem sportowym to się jednak nie broni. Z bólem serca, ale powinieneś zostawić go w domu. Nie jest tym, kim był kiedyś. Na Euro trudno będzie znaleźć napastnika, który będzie się obawiać z nim konfrontacji – powiedział były niemiecki piłkarz na łamach “Kickera”.

Steve Clarke zapisał się na kartach historii reprezentacji Szkocji

EURO 2024 to drugi duży międzynarodowy turniej Steve’a Clarke’a jako głównego trenera, po mistrzostwach Europy 2020. Jest pierwszym selekcjonerem Szkocji, który poprowadził drużynę w dwóch kolejnych turniejach EURO.

Trybuny prawie pełne

Allianz Arena jest już prawie wypełniona po brzegi. Teraz pozostaje jedynie czekać na ceremonię otwarcia EURO 2024 i pierwszy gwizdek Clementa Turpina.

Niemcy rekordzistami EURO

Niemcy biorą udział w swoim 14. turnieju EURO, co stanowi rekord wśród drużyn. Trzykrotnie zdobyli sięgnąć po tytuł mistrza Europy.

Poznaliśmy wyjściowe składy na mecz otwarcia

Niemcy: Neuer – Kimmich, Rudiger, Tah, Mittelstadt – Andrich, Kroos – Musiala, Gundogan, Wirtz – Havertz

Szkocja: Gunn – Hendry, Porteous, Tierney – Ralston, McTominay, McGregor, Robertson – McGinn, Christie – Adams

Niemcy dokonali zmiany w kadrze przed EURO 2024

W kadrze reprezentacji Niemiec na turniej początkowo znalazł się Aleksandar Pavlović. Julian Nagelsmann jednak był zmuszony do dokonania zmiany tuż przed turniejem. Młodego pomocnika w kadrze zastąpił Emre Can.

Julian Nagelsmann wierzy w gwiazdora

Manuel Neuer ostatnio nie jest w najlepszej dyspozycji. Golkiper jednak ma pełne zaufanie u Juliana Nagelsmanna, co potwierdzają słowa trenera.

Manuel i ja wiemy, jak działają media. Każdy musi robić swoje. Od momentu mojej decyzji, że Neuer pozostanie numerem jeden, wszystko się uspokoiło. Nie interesuje mnie, co mówicie o moich zawodnikach. Ufam Manuelowi, rozegra dobry turniej – powiedział selekcjoner Niemców.

Niemcy – Szkocja, ostatnia forma

Reprezentacja Niemiec przed EURO 2024 nie prezentowała optymalnej formy. Podopieczni Juliana Nagelsmanna w pięciu ostatnich spotkaniach co prawda trzykrotnie wygrali, ale zaliczyli też remis oraz ponieśli porażkę.

Szkocja natomiast z formą jest daleko w lesie. Podopieczni Steve Clarke’a w pięciu ostatnich meczach tylko raz wygrali, zaliczyli dwa remisy i ponieśli aż dwie porażki.

Dołącz do typera EURO 2024

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w typerze. Czekają fajne nagrody.

Trzeci mecz Niemców ze Szkocją na wielkim turnieju

Niemcy i Szkocja po raz trzeci zmierzą się ze sobą na dużym turnieju. Niemcy wygrali dwa poprzednie spotkania, w fazie grupowej Mistrzostw Świata FIFA 1986 (2-1) oraz UEFA EURO 1992 (2-0).

Allianz Arena powoli się zapełnia

Do meczu pozostało niespełna półtorej godziny. Na obiekcie w Monachium zaczynają już zasiadać kibice.

Niemcy – Szkocja: bilans spotkań

Do tej pory reprezentacja Niemiec mierzyła się ze Szkocją aż 17-krotnie. Gospodarze EURO 2024 wygrali osiem spotkań, cztery mecze padły łupem “Tartanowej Armii”. Natomiast pięciokrotnie rywalizacja tych drużyn kończyła się remisem.

Clement Turpin poprowadzi mecz otwarcia

Spotkanie rozgrywane na Allianz Arena posędziuje Clement Turpin. Francuz należy do grona jednych z najlepszych arbitrów na świecie.

Gdzie obejrzeć spotkanie?

Mecz otwarcia EURO 2024 pomiędzy Niemcami a Szkocją będzie transmitowany na kanałach TVP 1 oraz TVP Sport. Wyznaczeni do skomentowania tego pojedynku zostali Mateusz Borek i Robert Podoliński.

Mecz otwarcia w Monachium

Spotkanie reprezentacji Niemiec ze Szkocją odbędzie się w Monachium na obiekcie Allianz Arena. Stadion Bayernu Monachium może pomieścić na trybunach około 66 tysięcy fanów.

Niemcy – Szkocja: o której mecz?

Mecz otwarcia EURO 2024 rozpocznie się o godzinie 21:00. Przed spotkaniem odbędzie się uroczystość rozpoczynająca mistrzostwa Europy w Niemczech.

Startują Mistrzostwa Europy

Niemcy i Szkocja zmierzą się w pierwszym meczu Euro 2024. Gospodarze turnieju przystąpią do tego spotkania w roli faworyta. Zapraszamy na relację na żywo w goal.pl