Robert Lewandowski wrócił do treningów, przełom ws. Dawidowicza? Mamy wideo

Robert Lewandowski wyszedł w piątek na trening indywidualny, co można traktować jako bardzo dobrą informację. Nagraliśmy indywidualne zajęcia kapitana reprezentacji Polski. Pierwotnie uczestniczył w nich także Paweł Dawidowicz, ale po kilkunastu minutach opuścił Lewandowskiego, by założyć korki i przenieść się do całej grupy trenującej na murawie.

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Co z Lewandowskim i Dawidowiczem?

O najnowszych informacjach ws. kontuzji Roberta Lewandowskiego przed treningiem mówił Michał Probierz. – Jest postęp, jeżeli chodzi o Roberta Lewandowskiego, choć wciąż jest “stawiany na nogi”. Może być naderwanie duże, a może być małe. Ludzie komentują, nie znając dokładnie sytuacji. Nasz komunikat się nie zmienia, choć mogę dziś powiedzieć, że Robert Lewandowski prawdopodobnie wróci na mecz z Austrią – twierdził selekcjoner.

Jak dokładnie wyglądał trening Lewandowskiego? Najpierw rowerek stacjonarny, a później już rozgrzewka i skip A. Możecie obejrzeć to na filmie niżej.

Robert Lewandowski nabawił się kontuzji w towarzyskim meczu z Turcją, który Polska wygrała w poniedziałek 2:1. Kapitan naszej kadry zszedł z boiska jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Uraz nie jest na tyle poważny, aby wyeliminować go z Euro 2024, ale Michał Probierz stanowczo zaprzeczył, że może zagrać z Holandią.

Reprezentacja Polski swój pierwszy mecz na mistrzostwach Europy w Niemczech zagra w niedzielę 16 czerwca, a jej rywalem będzie Holandia. W środę Michał Probierz zdecydował także, kto będzie kapitanem Biało-czerwonych w tym spotkaniu. Piotr Zieliński będzie pełnił tę zaszczytną rolę pod nieobecność Roberta Lewandowskiego.