Rafael Leao z uwagi na dwie żółte kartki nie będzie mógł zagrać w spotkaniu Gruzja - Portugalia. Skrzydłowy w obu przypadkach został upomniany za symulowanie faulu.

Rafael Leao
SOPA Images Limited / Alamy Na zdjęciu: Rafael Leao

Rafael Leao zawieszony, nie zagra przeciwko Gruzji

Reprezentacja Portugalii po bramkach Bernardo Silvy, Sameta Akaydina (samobój) oraz Bruno Fernandesa wygrała 3:0 z Turcją w meczu 2. kolejki fazy grupowej i jest już pewna awansu z pierwszego miejsca w tabeli do 1/8 finału mistrzostw Europy 2024.

W 39. minucie tego spotkania żółtą kartką upomniany został Rafael Leao, który tym samym nie zagra w ostatnim starciu grupowym przeciwko Gruzji (26.06, godz. 21:00).

Przypomnijmy, że skrzydłowy Milanu w pojedynku z Czechami (2:1) również trafił do protokołu sędziego, a dwa kartoniki na mistrzostwach Europy oznaczają pauzę w kolejnej potyczce. Co ciekawe, 25-latek w obu przypadkach został ukarany przez arbitrów za symulowanie faulu. Sędziowie nie nabrali się więc na próby oszustwa ze strony atakującego Rossonerich.

Dotychczasowy bilans Rafaela Leao na turnieju w Niemczach to 2 mecze (108 minut), 0 goli i 0 asyst. 28-krotny reprezentant Portugalii nie spełnia zatem pokładanych w nim oczekiwań. Jego miejsce na boisku w spotkaniu z Gruzinami może zająć Pedro Neto, którego Roberto Martinez wprowadził za gwiazdora Milanu podczas dzisiejszego starcia.

Gdy 24-letni skrzydłowy Wolverhampton Wanderers pokaże się z dobrej strony, to może na stałe wygryźć Rafaela Leao ze składu portugalskiej drużyny.