Piłkarskie szachy w meczu Francja – Belgia, kolejny gol samobójczy na Euro 2024 [WIDEO]

Francja pokonała Belgię (1:0) w poniedziałkowym spotkaniu 1/8 finału Euro 2024. Gola na wagę wygranej Les Blues zaliczył w 86. minucie Jan Vertonghen, notując bramkę samobójczą.

Francja - Belgia

Francja – Belgia: Les Blues z awansem

Francja w starciu gigantów w poniedziałkowy wieczór mierzyła się z Belgami o awans do ćwierćfinału Euro 2024. Eksperci przed startem spotkania większe szanse na awans dawali graczom Les Blues. Kadra reprezentacji Francji przed mistrzostwami Europy była wyceniana na ponad milion euro. Dla porównania Belgowie zostali oszacowani na nieco ponad 600 milionów euro. Obie ekipy przystępowały do potyczki po remisach. Trójkolorowi zaliczyli podział punktów z Polską (1:1). Czerwone Diabły zremisowały z Ukrainą (0:0).

W pierwszej odsłonie rywalizacji na arenie w Duesseldorfie emocji było jak na lekarstwo. Żadna z ekip nie wypracowała sobie na tyle dużej przewagi, aby móc objąć prowadzenie. Tak naprawdę tylko jedna godna uwagi była sytuacja w pierwszej połowie, gdy Marcus Thuram oddał strzał głową w 34. minucie po centrze Julesa Kounde. Próba była jednak niecelna.

Po zmianie stron scenariusz gry przez długi czas się nie zmieniał. Kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami meczu zamkniętego, w którym drużyny bardzo dobrze spisywały się w grze obronnej. Gdy wydawało się, że finalnie obie ekipy będą musiały wziąć udział w dogrywce, to błysnął Randal Kolo Muani, który sprawdził się w roli jokera, przyczyniając się do trafienia dla swojej drużyny. Chociaż finalnie uznano, że samobójczego gola strzelił w 86. minucie Jan Vertonghen.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i aktualni wicemistrzowie świata znaleźli się w 1/4 finału mistrzostw Europy. Francja kolejne spotkanie na turnieju rozegra w najbliższy piątek na arenie w Hamburgu.

Francja – Belgia 1:0 (0:0)
1:0 Jan Vertonghen 86′ (sam.)