Piątek odpalił pistolety w meczu z Austrią. Lis pola karnego [WIDEO]

Krzysztof Piątek bohaterem reprezentacji Polski. Napastnik "odpalił pistolety" w meczu z Austrią doprowadzając do wyrównania 1:1. Napastnik na listę strzelców wpisał się w 30. minucie spotkania.

Krzysztof Piątek
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Gol Krzysztofa Piątka w meczu z Austrią

Reprezentacja Polski, mimo porażki w pierwszym meczu z Holandią 1:2, do starcia z Austrią przystąpiła w dobrych nastrojach, dzięki niezłej dyspozycji przeciwko Oranje. Odważna i zespołowa gra wlała wiele optymizmu przed kolejnymi spotkaniami drużyny Michała Probierza. Zdecydowanie poprawiła się też atmosfera wokół kadry wśród fanów, dlatego wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali piątkowej potyczki.

Jednak mecz z Austrią dla Polaków rozpoczął się najgorzej, jak tylko mógł. Nasza drużyna narodowa w pierwszych minutach została całkowicie zdominowana przez swoich rywali. Biało-czerwoni mieli ogromne problemy z utrzymywaniem się przy piłce i rozgrywaniem akcji. Austriacy z kolei swoją przewagę udokumentowali zdobytym golem. W 9. minucie na listę strzelców wpisał się Trauner.

Na szczęście wraz z upływem czasu, reprezentacja Polski wreszcie zaczęła dochodzić do głosu w tym spotkaniu. Austriacy cofnęli się nieco do defensywy czekając na ruch Polaków, którzy z minuty na minutę coraz śmielej radzili sobie na murawie Stadionu Olimpijskiego w Berlinie. W końcu, w 30. minucie spotkania do wyrównania doprowadził Krzysztof Piątek, który znakomicie odnalazł się w polu karnym rywala.