Niemcy o krok od awansu do fazy pucharowej. Musiala idzie po koronę [WIDEO]

Reprezentacja Niemiec od 26. minuty prowadzi 1:0 z Węgrami w spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej Euro 2024. Na listę strzelców wpisał się Jamal Musiala, który ma już dwie bramki na tym turnieju.

Jamal Musiala
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Jamal Musiala

Jamal Musiala z drugim golem na Euro 2024

Reprezentacja Niemiec w środę wieczorem na MHPArenie w Stuttgarcie podejmuje Węgry w meczu 2. kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy 2024. Gospodarze w przypadku zwycięstwa zapewnią już sobie awans do fazy pucharowej po tym, jak w ostatni piątek rozgromili Szkocję 5:1. Podopieczni Juliana Nagelsmanna są już bardzo blisko osiągnięcia tego celu, gdyż od 26. minuty trwającego starcia prowadzą 1:0 z Madziarzami.

Na listę strzelców wpisał się Jamal Musiala, który wykorzystał zamieszenie w polu karnym. W tej sytuacji nie popisała się linia obrony Węgrów, która popełniła szkolne błędy. Niemcy byli bezwzględni i wykorzystali pomyłki rywali. Gwiazda Bayernu Monachium tym samym wysunęła się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców całego turnieju. 21-letni ofensywny pomocnik jako pierwszy zawodnik zdobył bowiem dwie bramki.

W drugim spotkaniu grupy A będziemy świadkami starcia między Szkocją a Szwajcarią. Wyspiarze walczą o zachowanie szans na promocję do play-offów, z kolei Helweci mogą przypieczętować kwalifikację do fazy pucharowej. Początek meczu Szkotów ze Szwajcarami o godzinie 21:00.

O godzinie 15:00 obserwowaliśmy natomiast pojedynek Chorwacja – Albania w ramach grupy B. Potyczka zakończyła się wynikiem 2:2, co bardzo skomplikowało sytuację Luki Modricia i spółki.