Niemcy doprowadzają do wyrównania! Wirtz bohaterem [WIDEO]

Reprezentacja Niemiec w 89. minucie spotkania z Hiszpanią doprowadziła do wyrównania. Gola dla gospodarzy turnieju strzelił Florian Wirtz. Trafienie zawodnika Bayeru Leverkusen dało dogrywkę.

Unai Simon oraz Florian Wirtz
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Unai Simon oraz Florian Wirtz

Florian Wirtz doprowadza do wyrównania

Już w piątek rozpoczęły się ćwierćfinałowe zmagania EURO 2024. W pierwszym ze spotkań reprezentacja Hiszpanii mierzy się z Niemcami. Mistrzowie świata z 2010 roku w 1/8 finału okazali się lepsi od Gruzji (4:1). Natomiast podopieczni Juliana Nagelsmanna wyeliminowali z turnieju Duńczyków (2:0).

W pierwszej odsłonie rywalizacji kibice mogli czuć się zawiedzeni. Drużyny bowiem schodziły na przerwę z bezbramkowym rezultatem. Druga połowa natomiast wyśmienicie rozpoczęła się dla Hiszpanów. Lamine Yamal odnalazł niepilnowanego w polu karnym Daniego Olmo. Piłkarz Lipska uderzył an tyle precyzyjnie, że Manuel Neuer nie miał nic do powiedzenia.

Wydawało się, że już Hiszpanie zameldują się w półfinale Mistrzostw Europy, ale w 89. minucie Niemcy wreszcie dopięły swego. Na listę strzelców wpisał się Florian Wirtz, który dobrze odnalazł się w polu karnym i umieścił futbolówkę w bramce. Tym samym trafienie zawodnika Bayeru Leverkusen dało dogrywkę.

Florian Wirtz dzisiejszym trafieniem podwyższył swój dorobek do trzech goli w narodowych barwach. Reprezentant Niemiec taką statystykę uzbierał w 23. występach. 21-latek wpisał się także na listę strzelców podczas EURO 2024. A mianowicie w spotkaniu przeciwko Szkocji.

Sprawdź także: Kroos powinien wylecieć z boiska w hicie Euro 2024. Arbiter był łaskawy [WIDEO]