Niemcy bez niespodzianki. Rajd Musiali pogrążył Duńczyków [WIDEO]

Niemcy pokonali Danię 2:0 w meczu 1/8 finału Euro 2024. Gospodarze turnieju czekają teraz na to, kto będzie ich rywalem w kolejnej rundzie.

Kai Havertz i David Raum
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Kai Havertz i David Raum

Niemcy 2:0 Dania. Havertz i Musiala zdecydowali o wyniku

W sobotę, 29 czerwca 2024 roku, Niemcy wygrali z Danią 2:0 na Signal Iduna Park w Dortmundzie w ramach 1/8 finału Euro 2024. W ćwierćfinale Die Mannschaft zmierzy się z Hiszpanią lub Gruzją.

Gospodarze turnieju od pierwszych minut narzucili wysokie tempo, z którym nie mogli sobie poradzić Duńczycy. Nico Schlotterbeck trafił nawet do siatki, ale sędzia Michael Oliver dopatrzył się przewinienia w trakcie tej akcji.

Po natarciu Niemców i kilku świetnych interwencjach Schmeichela reprezentacja Danii zaczęła dochodzić do głosu. Jednak rosnącą przewagę ekipy Kaspera Hjulmanda przerwały warunki atmosferyczne, a konkretnie burza, która rozpętała się nad Signal Iduna Park. Arbiter stwierdził, że jest to zbyt niebezpieczne i na kilka minut przerwał pojedynek. Po powrocie znów lepiej radzili sobie piłkarze Juliana Nagelsmanna, choć Duńczycy mieli swoje niebezpieczne momenty.

Wydawało się, że druga połowa idealnie rozpoczęła się dla Danii. W 48. minucie do siatki trafił Joachim Andersen, ale sędzia po raz drugi w spotkaniu anulował gola, tym razem z powodu spalonego. Kilka chwil później ten sam piłkarz zagrał ręką w swoim polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Kai Havertz.

W 68. minucie spotkania Jamal Musiala dał Niemcom podwyższenie prowadzenia. Gwiazdor Bayernu Monachium bez większych problemów poradził sobie w sytuacji sam na sam ze Schmeichelem. Jak się później okazało, był to ostatni gol w tym meczu.

Co ciekawe, Jamal Musiala strzelił swojego trzeciego gola na mistrzostwach Europy w wieku 21 lat, 4 miesięcy i 3 dni. W historii Euro tylko Anglik Wayne Rooney dokonał tego wyczynu w jeszcze młodszym wieku (18 lat, 7 miesięcy i 28 dni na Euro 2004).

Sprawdź również: Terminarz Euro 2024 – Drabinka fazy pucharowej