Thomas Muller zdecydował o zakończeniu kariery w reprezentacji Niemiec. Spotkanie z Hiszpanią na Euro 2024 było jego ostatnim występem w drużynie narodowej - informuje BILD.

Thomas Muller
Moritz Müller / Alamy Na zdjęciu: Thomas Muller

Thomas Muller kończy karierę w reprezentacji Niemiec

Reprezentacja Niemiec odpadła z Mistrzostw Europy 2024 w ćwierćfinale. Po emocjonującym meczu z Hiszpanią podopieczni Juliana Nagelsmanna przegrali (1:2) w dogrywce. Die Manschaft stracili bramkę w 119. minucie gry na chwilę przed konkursem rzutów karnych. Po spotkaniu w rozmowie z mediami Thomas Muller otwarcie mówił o możliwym zakończeniu kariery w drużynie narodowej. Do najnowszych informacji ws. dalszej gry 34-latka w kadrze dotarł dziennik BILD.

Według informacji z niemieckiego dziennika Thomas Muller postanowił oficjalne zakończyć karierę reprezentacyjną. Licznik występów gwiazdy Bayernu Monachium w niemieckiej kadrze zatrzymał się na 131 spotkaniach. W tym czasie legenda tamtejszej kadry zdobyła 45 bramek. Do największych sukcesów piłkarza na arenie międzynarodowej na pewno trzeba zaliczyć Mistrzostwo Świata zdobyte w 2014 roku na mundialu w Brazylii.

Muller w reprezentacji Niemiec zadebiutował 3 marca 2010 roku w spotkaniu towarzyskim z Argentyną. Jako pierwszy do kadry powołał go Joachim Low, u którego piłkarz był jedną z kluczowych postaci. Na swoim koncie ma występy podczas Mistrzostw Świata 2010, 2014, 2018 i 2022. Brał również udział w Mistrzostwach Europy 2012, 2016, 2020 i 2024. Euro w Niemczech było jego pożegnaniem z kadrą. W ostatnim meczu w koszulce reprezentacyjnej spędził na murawie 40 minut. Na boisku w 80. minucie meczu z Hiszpanią zastąpił Jonathana Taha.