Aebischer podwyższa prowadzenie Szwajcarów. Gol do szatni [WIDEO]

Reprezentacja Szwajcarii do przerwy prowadzi z Węgrami 2:0. Drugiego gola "Helweci" strzelili tuż przed przerwą. Michel Aebischer uderzył z dystansu nie do obrony.

Michel Aebischer
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Michel Aebischer

Michael Aebischer z pięknym trafieniem do szatni

Sobotnie zmagania w EURO 2024 rozpoczęło spotkanie pomiędzy reprezentacją Szwajcarii a Węgrami. Faworytem tej rywalizacji bez wątpienia byli „Helweci”, którzy bardzo szybko objęli prowadzenie. W 12. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Kwadwo Duah. Początkowo arbiter odgwizdał spalonego, ale po konsultacji sędziego z wozem VAR gol został uznany.

Wydawało się, że reprezentacja Szwajcarii będzie schodziła na przerwę z jednobramkową przewagę. Jednak tuż przed przerwą faworyci podwyższyli prowadzenie. A mianowicie zrobił to Michel Aebischer. Pomocnik Bologni otrzymał podanie przed polem. Zawodnik znalazł lukę w obronie Węgrów i oddał precyzyjny strzał z dystansu. Warto zaznaczyć, że 27-latek zaliczył jeszcze asystę przy trafieniu Kwadwo Duaha.

Dwubramkowe prowadzenie Szwajcarów nie było dziełem przypadku. Podopieczni Murata Yakina przez 45 minut dominowali nad rywalem. Gol Michela Aebischera do szatni mógł podłamać reprezentację Węgrów, dlatego teraz w przerwie selekcjoner musi dotrzeć do swoich zawodników, aby zmienili nastawienie w drugiej odsłonie rywalizacji.

Michel Aebischer dziś rozgrywa swój 21. mecz w trykocie reprezentacji Szwajcarii. Do tej pory pomocnik Bologni nie strzelił gola ani nie zaliczył asysty w narodowych barwach, ale dziś się to zmieniło.

Sprawdź także: Cała prawda o kontuzji Lewandowskiego | NieReportaż