Euro 2024: Wczorajsze mecze (30.06). Wyniki z niedzieli 30 czerwca.

W niedzielę poznaliśmy kolejnych dwóch ćwierćfinalistów Euro 2024. W meczu Anglia - Słowacja było bardzo blisko ogromnej niespodzianki. Działo się także w starciu Hiszpania - Gruzja. Sprwadź wyniki.

Lamine Yamal
Marco Canoniero/Alamy Na zdjęciu: Lamine Yamal

Dzisiejsze mecze Euro 2024 (1 lipca)

• 18:00 Francja – Belgia
  • 21:00 Portugalia – Słowenia

Anglia – Słowacja (1/8 finału)

Reprezentacja Anglii była zdecydowanym faworytem meczu ze Słowacją. To jedna nasi południowi sąsiedzi wyszli w tym starciu na prowadzenie. W 25. minucie gry do bramki rywali trafil Ivan Schranz. Takim, niespodziewanym, wynikiem skończyła się pierwsza połowa. W drugiej, mimo przewagi, Anglicy nie potrafili pokonać Martina Dubravki. Dopiero praktycznie w ostatniej akcji meczu pięknym strzałem z podania Marca Guehi popisał się Jude Bellingham. Gwiazda Realu Madryt uratowała Anglików. W dogrywce szybko do siatki rywali trafił Harry Kane, ustalając wynik spotkania na 2:1.

Hiszpania – Gruzja (1/8 finału)

Drugie niedzielne spotkanie 1/8 finału Euro 2024 również miało zdecydowanego faworyta. Hiszpania zmierzyła się w nim z Gruzją. Podobnie jak w meczu Anglików, to niżej notowany rywal wyszedł na prowadzenie. Do własnej siatki trafił Rboin Le Normand. W odróżnieniu jednak do Wyspiarzy, Hiszpanie potrafili wrócić do gry jeszcze w pierwszej połowie. Stan spotkania wyrównał Fabian Ruiz. W drugiej połowie Gruzini opadli z sił. Rywale wykorzystali to zdobywając trzy bramki. Najpierw prowadzenie dał im Fabian Ruiz. Na 3:1 podwyższył po pięknym rajdzie Nico Williams. Wynik spotkania na 4:1 ustalił natomiast Dani Olmo.