Euro 2024: Wczorajsze mecze (29.06). Kto grał wczoraj na Euro 2024? Wyniki

W sobotę rozegrane zostały pierwsze mecze fazy pucharowej Euro 2024. Awans do ćwierćfinału wywalczyły drużyny Szwajcarii i Niemiec. Sprawdź kto grał wczoraj na Euro 2024.

Niclas Fullkrug
dpa picture alliance/Alamy Na zdjęciu: Niclas Fullkrug

Wyniki wczorajsze mecze Euro 2024 (29 czerwca)

• Szwajcaria – Włochy 2:0
  • Niemcy – Dania 2:0

Szwajcaria – Włochy 2:0

Pojedynek Szwajcarii i Włoch otworzył rywalizację w fazie pucharowej Euro 2024. W roli faworyta przystępowali do niego podopieczni Luciano Spallettiego, ale w poniedziałek sprawili ogromny zawód swoim kibicom. Nie potrafili w żaden sposób przeciwstawić się bardzo dobrze zorganizowanemu szwajcarskiemu zespołowi. Szwajcarzy szybko rozbijali wszystkie próby ataków ze strony włoskiego zespołu, sami wyczekując na okazję do zadania ciosu. W 37. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Remo Freulera, a tuż po przerwie zdobyli drugiego gola po fantastycznym uderzeniu Rubena Vargasa. Wynik 2:0 utrzymał się do końca meczu. W ćwierćfinale drużyna Murata Yakina zmierzy się ze zwycięzcą meczu Anglia – Słowacja.

Niemcy – Dania 2:0

Drugim ćwierćfinalistą Mistrzostw Europy został gospodarz turnieju – reprezentacja Niemiec. W meczu 1/8 finału okazała się lepsza od reprezentacji Danii. Obie drużyny stworzyły w Dortmundzie emocjonujące widowisko. Więcej piłkarskich atutów mieli jednak podopieczni Juliana Nagelsmanna, którzy skutecznie wypunktowali swoich przeciwników. Pierwsza bramka w meczu padła w 53. minucie. Wówczas rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką wykorzystał Kai Havertz. Z kolei w 68. minucie swojego trzeciego gola na Euro 2024 zdobył Jamal Musiala, który wykończył kontratak swojego zespołu. O półfinał Niemcy zagrają z triumfatorem meczu Hiszpania – Gruzja.