Euro 2024: Wyniki meczy Mistrzostw Europy – niedziela 23.06

W niedzielę poznaliśmy rozstrzygnięcia w grupie A. Niemcy grali ze Szwajcarią a Węgry ze Szkocją. W obu spotkaniach nie zabrakło emocji oraz bramek w końcówce gry. Sprawdzamy wyniki.

Toni Kroos - Niemcy
Pressfocus Na zdjęciu: Toni Kroos - Niemcy

Szkocja – Węgry (Grupa A)

Szkoci i Węgrzy spotkali się w Stuttgarcie w meczu, w którym jedna z tych drużyn musiała pożegnać się z Euro 2024. Po zaciętej rywalizacji o sukcesie Węgrów zdecydowała bramka zdobyta już w 10. minucie doliczonego czasu gry. Podanie Rolanda Sallai wykorzystał Kevin Scoboth. Ze statystycznego punktu widzenia, warto dodać, że Szkocja skończyła ten mecz bez oddania celnego strzału na bramkę Węgrów.

Szkocja - Węgry 0:1
Szkocja – Węgry 0:1

Szwajcaria – Niemcy (Grupa A)

Reprezentacja Niemiec wygrała dwa dotychczasowe spotkania i zapewniła sobie już awans do 1/8 finału Euro 2024. Podopieczni Juliana Nagelsmanna nie mogli być jednak pewni zajęcia pierwszego miejsca. W mecze ze Szwajcarią potrzebowali przynajmniej remisu.

W 28 minucie spotkania niespodziewane prowadzenie Szwajcarom dał Dan Ndoye. Mimo przewagi optycznej Niemcy nie byli w stanie zaskoczyć obrony Szwajcarów. Wynik 0:1 spychał Niemców na drugie miejsce w grupie A. Na szczęście dla gospodarzy w doliczonym czasie gry, wprowadzony na boisko w drugiej połowie spotkania, Niclas Fullkrug zdołał wyrównać, ustalając jednocześnie wynik spotkania na 1:1.

W grupie A, wszystko zakończyło się więc zgodnie z oczekiwaniami. Niemcy awansują z 1. miejsca a Szwajcarzy, również z awansem, zajmując 2. lokatę.

Szwajcaria - Niemcy 1:1
Szwajcaria – Niemcy 1:1