Euro 2024: sobotnie mecze – wyniki spotkań z 22 czerwca 2024

W sobotę 22 czerwca rozegrane zostały ostatnie mecze drugiej serii spotkań w fazie grupowej Euro 2024. Na boisku zobaczyliśmy między innymi Portugalczyków i Belgów. Przedstawiamy wyniki spotkań.

Lukaku w meczu Belgia - Słowacja
Pressfocus Na zdjęciu: Lukaku w meczu Belgia - Słowacja

Gruzja – Czechy (Grupa F)

W pierwszym sobotnim spotkaniu na Euro 2024 Gruzja grała z Czechami. Obie ekipy potrzebowały zwycięstwa. Mimo przewagi drużyny czeskiej to Gruzini wyszli na prowadzenie. Tuż przed przerwą z rzutu karnego trafił Georges Mikautadze. W drugiej części gry wyrównał Patrik Schick. Czesi przeważali, ale nie udało im się zdobyć kolejnej bramki.

Turcja – Portugalia (Grupa F)

W drugim meczu grupy F, Portugalczycy pewnie pokonali Turcję 3:0. W 21. minucie wynik spotkania otworzył Bernardo Silva. Kilka minut później Portugalia prowadziła już 2:0, po samobójczym trafieniu Sameta Akaydina. W drugiej połowie Portugalczycy przypieczętowali wygraną trzecią bramką. Podnie Cristiano Ronaldo wykorzystał Bruno Fernandes.

Belgia – Rumunia (Grupa E)

W meczu Belgii z Rumunią, padła jedna z najszybszych bramek w historii Mistrzostw Europy. Youri Tielemans pokonał bramkarza Rumunów po asyscie Romelu Lukaku. Rumuni dzielnie walczyli, ale to Belgia zdobyła drugą bramkę pieczętując wygraną. Do siatki trafił Kevin De Bruyne.

Dzięki wygranej Belgowie wskoczyli na pierwsze miejsce w grupie E. Przed nimi jeszcze spotkanie z Ukrainą. Z kolei w ostatnim meczu fazy grupowej Rumunia zagra ze Słowacją.