Euro 2024: Wyniki meczów z czwartku (20.06.2024)

W czwartek rozegrane zostały kolejne mecze w grupach B i C Euro 2024. Nie zabrakło walki i remisów. Hit pomiędzy Hiszpanią i Włochami trochę jednak rozczarował.

Słowenia – Serbia (grupa C)

W pierwszym czwartkowym spotkaniu reprezentacja Słowenii zmierzyła się z Serbią. Drużyna Matjaża Keka w pierwszym meczu sprawiła niespodziankę remisując 1:1 z faworyzowaną Danią. Serbowie na inaugurację turnieju ulegli 0:1 Anglii, ale nie pokazali w tym meczu nic wielkiego. Aby zachować szanse na udział w fazie pucharowej, nie mogli sobie pozwolić w tym meczu na stratę punktów.

Obu drużynom zależało na komplecie punktów. I jak to często bywa w takich meczach skończyło się remisem. W 69. minucie Słoweńców na prowadzenie wyprowadził Zan Karnicnik. W doliczonym czasie gry wyrównał jednak Luka Jovic.

Dania – Anglia (grupa C)

Reprezentacje Danii i Anglii przystępowały do rywalizacji w Euro 2024 jako zdecydowani faworyci grupy C. W pierwszej kolejce swój cel zrealizowali jedynie Synowie Albionu, którzy pokonali 1:0 Serbię po trafieniu Jude’a Bellinghama. Duńczykom postawili się Słoweńcy i mecz zakończył się niespodziewanym remisem 1:1.

Po wyrównanym spotkaniu Duńczycy zdobyli swój drugi punkt na Euro, ponownie remisując 1:1. Prowadzenie dla Anglików szybko zdobył Harry Kane. Dania nie poddała się i jeszcze w pierwszej połowie zdobyła wyrównującą bramkę, której autorem był Morten Hjulmand.

Hiszpania – Włochy (grupa B)

W ostatnim czwartkowym pojedynku czekał nas hit fazy grupowej Euro 2024. Hiszpania grała z broniącymi mistrzowskiego tytułu Włochami. Oba zespoły w pierwszej kolejce zapisały na swoje konto komplet punktów. Stawką tego spotkania był awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca.

Nie był to zbyt porywający mecz. Obie drużyny miały swoje szanse ale albo dobrze bronili bramkarze, albo brakowało trochę szczęścia przy wykończeniu akcji. Mówiąc o szczęściu, tego zdecydowanie zabrakło Riccardo Calafiori’emu. Włoch w 55. minucie gry pechowo odbił piłkę po dośrodkowaniu Hiszpanów, kierując ją do własnej bramki. Nawet doskonale spisujący się tego dnia Gianluigi Donnarumma, nie mógł nic w tej sytuacji poradzić. Jak się później okazało była to jedyna bramka tego spotkania.