Euro 2024: Kto grał w środę 19 czerwca? Wyniki meczów

Rywalizacja na Euro 2024 wkroczyła w kolejny etap. W środę 19 czerwca rozegrano pierwsze spotkania 2. kolejki fazy grupowej. Grały między innymi reprezentacje Niemiec i Chorwacji.

Florian Wirtz
Sebastian Frej/Alamy Na zdjęciu: Florian Wirtz

Euro 2024: jakie mecze odbyły się w środę 19 czerwca?

• 15:00 Chorwacja – Albania 2:2
  • 18:00 Niemcy – Węgry 2:0
  • 21:00 Szkocja – Szwajcaria 1:1

Chorwacja – Albania (grupa B)

W pierwszym spotkaniu grupy B zmierzyły się Chorwacja i Albania, czyli drużyny, które w pierwszych meczach musiały uznać wyższość rywali. Chorwaci wysoko 0:3 przegrali z faworyzowaną Hiszpanią, natomiast Albania mimo niezłego meczu przegrała z Włochami (1:2).

W bezpośrednim starciu tych drużyn zobaczyliśmy 4 bramki a całość zakończyła się remisem. Kibice w Hamburgu przeżyli prawdziwy rollercoster. Już w 11. minucie gry niespodziewane prowadzenie Albanii dał Qazim Laci. Gdy już wydawało się, że dojdzie do niespodzianki Chorwaci wzięli się do pracy, co dało efekt w postaci barmki Andreja Kramarica oraz samobójczego trafienia Kalusa Gjasula. Mimo swojego doświadczenia, Chorwacja nie utrzymała jednak korzystnego wyniku. W doliczonym czasie gry wynik na 2:2 ustalił wcześniejszy pechowiec, czyli Gjasul.

Tabela grupy B

Niemcy – Węgry (grupa A)

Reprezentacja Niemiec udział w Euro 2024 rozpoczęła od efektownego zwycięstwa 5:1 ze Szkocją. Swoje aspiracje do końcowego triumfu potwiedziła także w meczu z Węgrami. Co prawda, piłkarze Marco Rossiego postraszyli trochę gospodarzy turnieju, to Niemcy praktycznie przez cały mecz mieli wszystko pod kontrolą i spokojnie wygrali to spotkanie 2:0 po trafieniach Jamala Musiali i Ilkaya Gundogana.

Toni Kroos
Toni Kross w meczu z Węgrami

Szkocja – Szwajcaria (grupa A)

W drugim meczu w grupie A Szkocja grała ze Szwajcarią. Helweci po wygranej w pierwszym pojedynku mogli sobie już zapewnić awans do fazy pucharowej. Szkocja, po wysokiej porażce z Niemcami potrzebowała wygranej.

Dosyć szybko, bo już w 13. minucie gry, prowadzenie Szkotom dał Scott McTominay. Szwajcarzy jednak nie przegrywali zbyt długo, bo wyrównanie po kolejnych 13 minutach gry zdobył jednak niezawodny Xherdan Shaqiri. Mimo wielu okazji wynik meczu nie uległ już zmianie.