Euro 2024: kto grał we wtorek 18.06.2024 – wyniki

We wtorek dokończona została pierwsza kolejka fazy grupowej Euro 2024. Odbyły się dwa mecze grupy F. Udział na Mistrzostwach Europy rozpoczęła między innymi reprezentacja Portugalii.

Austria - Francja
Pressfocus Na zdjęciu: Austria - Francja

Euro 2024: wyniki wczorajszych spotkań (18 czerwca)?

• Turcja – Gruzja 3:1
  • Portugalia – Czechy 2:1

Turcja – Gruzja (grupa F)

Pojedynek Turcji z Gruzją był niewątpliwie jednym z najlepszych spotkań na Euro 2024. Obie drużyny nie zamierzały kalkulować i od pierwszej minuty grały o pełną pulę. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Turcy po pięknym strzale Muldura, ale debiutujący na Mistrzostwach Europy zdołali doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą. W 65. minucie drużyna Vincenzo Montelli ponownie była na prowadzeniu. Tym razem fantastycznym strzałem popisał się Arda Guler. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną 3:1 tureckiego zespołu.

Portugalia – Czechy (grupa F)

Drugie spotkanie grupy F nie dostarczyło już tylu emocji. Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem i zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie na szczęście obejrzeliśmy bramki. Czesi objęli prowadzenie po efektownym strzale Provoda, ale Portugalczycy wyrównali po samobójczym trafieniu Hranaca. W końcówce spotkania Portugalczycy przycisnęli, co dało w końcu efekt w postaci zwycięskiej bramki Francisco Conceicao.