Euro 2024: Pierwszy półfinał Euro 2024 – wynik meczu

We wtorek odbył się pierwszy półfinał Euro 2024. W meczu piłkarskich potęg Hiszpania zmierzyła się z Francją. Bramek i emocji nie zabrakło. Sprawdzamy wynik.

Nico Williams
Pressinphoto Sports Agency/Alamy Na zdjęciu: Nico Williams

Hiszpania – Francja (półfinał)

Wtorkowy półfinał Euro 2024 możemy śmiało nazwać największym hitem Euro 2024. Reprezentacja Hiszpanii zmierzyła się z Francją. Po meczach ćwierćfinałowych mogliśmy obawiać się kolejnego remisu, dogrywki i rzutów karnych. Na szczęście piłkarze tym razem zadbali o bramki w regulaminowym czasie gry. Wynik meczu już w 8. minucie otworzył Kolo Muani, który wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie Kyliana Mbappe.

Hiszpanie odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie. I to odpowiedzieli bardzo mocno. Najpierw pięknym strzałem popisał się Lamine Yamal a następnie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Dani Olmo, dając Hiszpanom prowadzenie 2:1.

Mimo wielu prób z obu stron wynik spotkania już nie uległ zmianie. Hiszpanie awansują do finału, w kórym zagrają ze zwycięzcą meczu Anglia – Holandia.