Euro 2024: Wyniki spotkań 05.07. Ćwierćfinały Euro

W piątek rozegrane zostały dwa pierwsze ćwierćfinały Euro 2024. W rywalizacji gospodarza turnieju z Hiszpanią o awansie decydowała dogrywka. W starciu Portugalii z Francją doczekaliśmy się rzutów karnych.

lkay Gundogan
Pressfocus Na zdjęciu: lkay Gundogan

Wyniki spotkań Euro – piątek 5 lipca

• Hiszpania – Niemcy 2:1
  • Portugalia – Francja 0:0 (5-3 w karnych)

Hiszpania – Niemcy (1/4 finału)

Reprezentacja Hiszpanii awansowała do półfinału Euro 2024 pokonując gospodarza turnieju, drużynę Niemiec. W pierwszej połowie nie obejrzeliśmy żadnych goli. Wynik otworzył dopiero w 51. minucie Dani Olmo. Tuż przed końcem spotkania do dogrywki doprowadził Florian Wirtz (w 89. minucie). Tak jak Niemcy, mieli sporo szczęścia doprowadzając do dogrywki w samej końcówce regulaminowego czasu gry, tak szczęście uśmiechnęło się do Hiszpanów, którzy dokonali podobnego wyczynu w końcówce dogrywki. W 119. minucie gry Dani Olmo wrzucił piłkę w pole karne a doskonałą główką popisał się Mikel Merino. Hiszpania – Niemcy 2:1.

Portugalia – Francja (1/4 finału)

Reprezentacje Portugalii i Francji nie zdołały zdobyć bramki ani w regulaminowych 90 minutach gry ani w dogrywce. O awansie do półfinału decydowały więc rzuty karne. Te lepiej wykorzystywała drużyna Francji. Trójkolorowi nie pomylili się ani razu, co przy trafieniu w słupek Jaao Felixa, oznaczało ich awans.