Euro 2024: Wczorajsze mecze (02.07). Wyniki wtorkowych spotkań

W środę rozegrane zostały ostatnie dwa mecze 1/8 finału Euro 2024. W walce o ćwierćfinał mierzyły się Rumunia z Holandią oraz Austria z Turcją. Przedstawiamy wyniki.

Reprezentacja Holandii
Pressfocus Na zdjęciu: Reprezentacja Holandii

Rumunia – Holandia 0:3

Reprezentacja Rumunii żegna się z Euro. Rumuni zdołali sprawić niespodziankę awansując do 1/8 finału turnieju. Tutaj jednak zbyt mocnym przeciwnikiem okazała się Holandia. Grupowy rywal Polaków rozprawił się z Rumunami 3:0. W pierwszej połowie do siatki Florina Nita trafił Cody Gakpo. W końcówce spotkania wynik podwyższyli Wout Weghorst i Donyell Malen. Holandia melduje się w ćwierćfinale Mistrzostw Europy, w którym zagra z Turcją.

Austria – Turcja 1:2

Turcja po zaciętej walce awansuje do ćwierćfinału Euro. Merih Demiral saskoczył Austriaków bramką po kilkudziesięciu sekundach gry. To błyskawiczne trafienie ustawiło spotkanie pod dyktando Turcji. Ten sam zawodnik w drugiej połowie podwyższył na 2:0. Końcówka meczu miała swoje emocje po tym jak w 66. minucie Gregoritsch dał nadzieje Austrikom bramką na 1:2. Niestety zabrakło już szczęści, czasu i sił.