Mecz Niemcy – Dania przerwany. Piłkarze zeszli do szatni

Spotkanie Niemcy - Dania w 1/8 finału Euro 2024 zostało przerwane w 36. minucie. Zawodnicy obu drużyn zostali zmuszeni do zejścia do szatni. Dortmund nawiedziła ogromna burza.

Niemcy - Dania
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Niemcy - Dania

Dania – Niemcy: spotkanie przerwane w pierwszej połowie

Już w czwartej minucie meczu NiemcyDania gospodarze skierowali piłkę do siatki. Z gola cieszył się Nico Schlotterbeck, jednak jego radość nie trwała zbyt długo. Po interwencji systemu VAR sędzia anulował trafienie i spotkanie “rozpoczęło się od nowa”. Jedna po 36. minutach rywalizacji Michael Oliver został zmuszony przerwać zmagania.

Powodem tej decyzji były fatalne warunki atmosferyczne, w których akompaniamencie musieli grać zawodnicy. Nad Dortmundem i Signal Iduna Park pojawiła ogromna burza. Piłkarze najpierw zeszli z boiska, a po chwili udali się od szatni.

Sędzia Oliver bez wątpienia podjął najlepszą możliwą decyzję i w odpowiedni sposób zadbał o bezpieczeństwo zawodników. Chwilę po tym, jak zawodnicy opuścili murawę, pojawił się na niej… grad.

Obie ekipy pozostają w szatni od blisko 20 minut. Na razie trudno powiedzieć, o której godzinie mecz może zostać wznowiony. Po 22:00 sytuacja powinna się nieco uspokoić.

Aktualizacja: zawodnicy wrócili na boisko i rozpoczęli rozgrzewkę. Mecz został przerwany w 36. minucie, co oznacza, że pierwsza połowa może zakończyć się około 22:15.