Lider strzelców Euro 2024 znalazł nowy klub! Jest porozumienie

Georges Mikautadze jeszcze przed zakończeniem Euro 2024 ma zostać nowym graczem AS Monaco, o czym donosi Fabrizio Romano. 23-letni Gruzin na turnieju w Niemczech zdobył już trzy gole i jest liderem klasyfikacji strzelców.

Georges Mikautadze
ddp media GmbH/Alamy Na zdjęciu: Georges Mikautadze

Gwiazda Euro 2024 trafi do AS Monaco

Euro 2024 kreuje i daję szansę do wypłynięcia na szerokie wody dla wielu zawodników. Przykłady zawodników, którzy – mówiąc kolokwialnie – wybili się na turnieju o mistrzostwo Europy jest sporo. Być może do tego grona dołączy w najbliższym czasie piłkarz reprezentacji Gruzji, dzięki któremu zespół, który debiutuje na wielkiej imprezie zakwalifikował się do fazy pucharowej.

Georges Mikautadze, bo o nim mowa ma w najbliższym czasie zmienić klub. Napastnik FC Metz, który do tej pory na Euro 2024 zdobył trzy bramki i jest liderem klasyfikacji strzelców ma dołączyć do AS Monaco, o czym informuje Fabrizio Romano na platformie X (dawniej Twitter). Według cenionego dziennikarza klub osiągnął już ustne porozumienie z samym zawodnikiem, a do dogrania tematu pozostała tylko finalizacja rozmów z obecnym klubem.

Klub z Księstwa chce uprzedzić inne zainteresowane zespoły i zamknąć transfer jeszcze przed zakończeniem mistrzostw. 23-letni napastnik wyceniany jest przez serwis “Transfermarkt” na 15 milionów euro. Jego wartość jednak drastycznie wzrosła podczas turnieju w Niemczech. W minionym sezonie w Ligue 1 Mikautadze rozegrał 20 spotkań, w których zdobył 13 goli i zanotował cztery asysty.