Lewandowski rodzynkiem Barcelony na Euro 2024. Z tego faktu nie będzie zadowolony

Robert Lewandowski jest jedynym piłkarzem FC Barcelony, który zakończył już swój udział w Mistrzostwach Europy 2024. Reszta piłkarzy wciąż bierze udział w tunieju - donosi Mundo Deportivo.

Robert Lewandowski
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Lewandowski jako jedyny piłkarz Barcelony odpadł na Euro 2024 w grupie

Robert Lewandowski wraz z reprezentacją Polski zakończyli udział w Mistrzostwach Europy 2024 na fazie grupowej. Biało-czerwoni na turnieju w Niemczech nie wygrali żadnego meczu, a jedyny punkt wywalczyli z Francją, remisując (1:1) po golu napastnika FC Barcelony.

Hiszpańskie media, a konkretnie dziennik Mundo Deportivo zrobiło zestawienie aktualnych zawodników Dumy Katalonii na Euro 2024. Wśród powołanych piłkarzy na europejski czempionat znalazło się aż 11 graczy z katalońskiego klubu. Po zakończeniu fazy grupowej grę w turnieju wciąż kontynuuje dziesięciu zawodników. Jedynym wyjątkiem jest niestety Robert Lewandowski, który opuścił Niemcy i wraz z rodziną udał się na wakacje.

Lista zawodników FC Barcelony, którzy wciąż biorą udział w Euro 2024:

• Joao Cancelo i Joao Felix (Portugalia)
  • Andreas Christensen (Dania)
  • Ilkay Gundogan i Marc-Andre ter Stegen (Niemcy)
  • Jules Kounde (Francja)
  • Lamine Yamal, Pedri, Ferran Torres i Fermin Lopez (Hiszpania)

Lewandowski podczas gry na Euro 2024 wystąpił w dwóch meczach. W spotkaniu z Austrią wszedł na murawę w 60. minucie gry, zaś w starciu z Francją rozegrał pełne dziewięćdziesiąt minut. Jedyną bramkę na turnieju strzelił właśnie w rywalizacji z Les Bleus, gdy wykorzystał powtórzony rzut karny po błędzie Mike’a Maignana, który nie miał kontaktu z linią bramkową przy uderzeniu Polaka.