Kuriozalny gol na Euro 2024. Turcy sami sobie podcięli skrzydła [WIDEO]

W sobotnim meczu Euro 2024 Turcja - Portugalia padł kuriozalny gol. Jego autorem został Samet Akaydin, który w niegroźnej sytuacji skierował piłkę do własnej siatki. Cała sytuacja wyglądała dość dziwacznie.

Samet Akaydin
Marco Canoniero / Alamy Na zdjęciu: Samet Akaydin

Dziwaczny samobój w meczu Turcja – Portugalia

W sobotnim meczu reprezentacja Turcji chciała podtrzymać dobrą passę po zwycięstwie 3:1 z Gruzją w pierwszym meczu Euro 2024. Jednak takie same nadzieje mieli Portugalczycy, którzy na swoim koncie mieli wygraną z Czechami 2:1.

Faworytami tego pojedynku byli Portugalczycy i to oni przejęli inicjatywę od pierwszych minut. Choć nie forsowali jakoś znacznie tempa gry to w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia. Swoją przewagę potwierdzili w 21. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Bernardo Silva.

Po objęciu prowadzenia Portugalczycy nabrali jeszcze więcej pewności siebie i z dużo większym spokojem rozgrywali kolejne akcje. Turcja miała natomiast duże problemy, że zagrozić bramce rywala.

Tymczasem 28. minucie doszło do kuriozalnej sytuacji. Zupełnie nieatakowany, będąc w niegroźnej sytuacji Samet Akaydin chcąc podać do swojego bramkarza skierował futbolówkę do własnej bramki. Defensor kompletnie nie spojrzał, jak ustawiony jest kolega z drużyny i został autorem dziwacznego trafienia.

Portugalia, w przypadku zwycięstwa zapewni sobie awans do 1/8 finału Euro 2024. Co więcej, fazę grupową na pewno skończy na pierwszym miejscu, niezależnie od rozstrzygnięć w meczach 3. kolejki.