Kapitalny gol Vargasa! Włosi na kolanach [WIDEO]

Reprezentacja Szwajcarii wygrała z reprezentacją Włoch 2:0 i awansowała do ćwierćfinału Euro 2024. Drugie trafienie dla Helwetów zaliczył Ruben Vargas, który popisał się fenomenalnym strzałem z dystansu.

Ruben Vargas
Sipa US/ Alamy Na zdjęciu: Ruben Vargas

Włosi żegnają się z Euro 2024

W pierwszym dzisiejszym meczu na Euro 2024 w 1/8 finału Euro 2024 mierzyły się ze sobą dwie bardzo mocne reprezentacje. Mowa tu oczywiście o zespole Szwajcarii oraz Włoch. Spodziewać się można było, że czeka nas ciekawy, ale wyrównany mecz. Nic jednak bardziej mylnego. Już od pierwszej minuty tej rywalizacji Helweci zdecydowanie przeważali. Zespół Murata Yakina miał przewagę w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła, co odzwierciedlenie znalazło w 37. minucie, gdy do bramki Donnarummy trafił Remo Freuler.

Do końca pierwszej części meczu wynik oraz przebieg spotkania już się nie zmienił, ale Włosi mieli nadzieję, że po zmianie stron ich los nieco ulegnie poprawie. W przerwie Luciano Spalletti wpuścił na boisko Zaccagni’ego – bohatera meczu z Chorwacją – z myślą o pogoni za jednobramową stratą. Ale cóż z tego, skoro w 46. minucie rywalizacji do siatki trafił Ruben Vargas. Gracz Augsburga popisał się fenomenalnym uderzeniem ze skraju szesnastki i podwyższył prowadzenie Szwajcarów na 2:0.

Ostatecznie więcej bramek nie padło i wygrali Helweci. Drabinka Euro 2024 układa się w taki sposób, że Szwajcaria zagra w ćwierćfinale z Anglią lub Słowacją. Mecz odbędzie się wówczas w niedzielę 30 czerwca o godzinie 18:00.