Jude Bellingham przywrócił nadzieję Anglikom. Kapitalny gol [WIDEO]

Reprezentacja Anglii w niedzielę podejmowała Słowację w meczu 1/8 finału Euro 2024. Anglicy doprowadzili do wyrównania dopiero w doliczonym czasie gry. Cudowną bramkę przewrotką zdobył Jude Bellingham. Gol gwiazdy Realu Madryt zapewnił Synom Albionu dogrywkę.

Jude Bellingham
ddp media GmbH / Alamy Na zdjęciu: Jude Bellingham

Jude Bellingham znów to zrobił. Piękna bramka pomocnika

Reprezentacja Anglii w niedzielę wieczorem na Veltins Arenie w Gelsenkirchen zmierzyła się ze Słowacją w meczu 1/8 finału Euro 2024. Synowie Albionu byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale fatalnie rozpoczęli dzisiejsze zawody.

Podopieczni Garetha Southgate’a popełniali bowiem proste błędy, a w 25. minucie niefrasobliwość Anglików wykorzystał Ivan Schranz, który otworzył wynik pojedynku.

Ekipie Trzech Lwów nic nie wychodziło, aż do doliczonego czasu gry. Wtedy w polu karnym znakomicie odnalazł się Jude Bellingham, który kapitalnie złożył się do strzału i przechytrzył Martina Dubravkę. To oznaczało, że dojdzie do dogrywki.

Tę fantastycznie rozpoczął zespół dowodzony przez Garetha Southgate’a, któremu prowadzenie 2:1 już w pierwszych sekundach zapewnił Harry Kane. Synowie Albionu nie pozwolili Słowakom wrócić do gry, dowieźli wygraną do końca i tym samym awansowali na etap ćwierćfinału trwających mistrzostw Europy, gdzie zagrają ze Szwajcarią.

Warto podkreślić, że na pewno nie będzie to dla nich łatwe spotkanie. Przypomnijmy, że Helweci świetnie wyglądają na turnieju w Niemczech, a wczoraj sensacyjnie pokonali Włochów 2:0. Italia nie obroni zatem tytułu mistrza Europy.

Starcie Anglia – Szwajcaria w ramach 1/4 finału Euro 2024 odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 lipca o godzinie 18:00.