Wymarzony początek Holendrów! Anglicy szybko odpowiedzieli [WIDEO]

Reprezentacja Holandii już w 7. minucie rywalizacji z Anglią półfinału EURO 2024 objęła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Xavi Simons. Harry Kane 10 minut później doprowadził już do wyrównania.

Declan Rice oraz Xavi Simons
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Declan Rice oraz Xavi Simons

Holandia – Anglia, dwa szybkie ciosy już na początku meczu

W środowym półfinale EURO 2024 zmierzyły się ze sobą reprezentacje Holandii oraz Anglii. „Oranje” przystąpili do dzisiejszej rywalizacji po wyeliminowaniu w ćwierćfinale Turków (2:1). Podopieczni Garetha Southgate’a natomiast we wcześniejszej fazie turnieju okazali się lepsi po rzutach karnych od Szwajcarów (1:1 k. 5:3).

Spotkanie półfinałowe wyśmienicie rozpoczęło się dla Holendrów. Drużyna prowadzona przez Ronalda Koemana bowiem już w 7. minucie rywalizacji objęła prowadzenie. Jordana Pickforda piekielnie mocnym uderzeniem z dystansu pokonał Xavi Simons. Trafienie gracza Lipska było jednym z ładniejszych goli strzelonych podczas tegorocznych Mistrzostw Europy.

Długo nie trwała radość holenderskiego zespołu. Kilka minut później doszło do przewinienia w polu karnym. Arbiter po konsultacji z wozem VAR zdecydował się wskazać na jedenastkę. Do piłki podszedł Harry Kane, który niezwykle precyzyjnym strzałem pokonał Berta Verbruggena.

Warto zaznaczyć, że dzisiejszy zwycięzca rywalizacji zna już przeciwnika, w którym zmierzy się w finale Mistrzostw Europy. W pierwszym półfinale reprezentacja Hiszpanii okazała się lepsza od Francji (2:1)

Sprawdź także: Ostre starcie przed półfinałem Euro 2024. Przerażające sceny [WIDEO]