Hiszpania znakomicie weszła w drugą połowę. Manuel Neuer pokonany! [WIDEO]

Reprezentacja Hiszpanii w 52. minucie meczu z Niemcami objęła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Dani Olmo, który precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał Manuela Neuera.

Lamine Yamal oraz Dani Olmo
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Lamine Yamal oraz Dani Olmo

Dani Olmo dał Hiszpanii prowadzenie

W pierwszym ćwierćfinale EURO 2024 reprezentacja Hiszpanii mierzy się z gospodarzami turnieju – Niemcami. Podopieczni Luisa De La Fuente przystępowali do tego mecz po znakomitym meczu w 1/8 finału, w którym pokonali Rumunię aż 4:1. Piłkarze Juliana Nagelsmanna z kolei wyeliminowali we wcześniej fazie Danię, zwyciężając 2:0.

Pierwsza część gry rozpoczęła się od dominacji Hiszpanów. Jednak z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić Niemcy. Najlepszą okazję do strzelenia gola miał Kai Havertz, ale piłkarz Arsenalu zmarnował doskonałą okazję. Finalnie reprezentacje schodziły na przerwę z bezbramkowym rezultatem.

Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla reprezentacji Hiszpanii. Lamine Yamal przeprowadził dobrą akcję prawą flanką. Piłkarz Barcelony odnalazł w polu karnym przestrzeń, w którą posłał piłkę. Tam do futbolówki dopadł Dani Olmo, który precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał Manuela Neuera.

Dzisiejsze trafienie Daniego Olmo było jego 10. bramką w narodowych barwach. Taką statystykę reprezentant Hiszpanii uzbierał w 37. występach. Piłkarz RB Lipska debiutował w seniorskiej kadrze 15 listopada 2019 roku. Wówczas zawodnik pojawił się na placu gry w meczu eliminacyjnym do EURO 2020 przeciwko Malcie. To również w tym spotkaniu po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w reprezentacji.

Sprawdź także: Reprezentant Hiszpanii doznał kontuzji, musiał opuścić boisko [WIDEO]