Hiszpania mistrzem Europy! Oyarzabal bohaterem [WIDEO]

Hiszpania pokonała Anglię 2:1 w finale Euro 2024 i zdobyła tytuł mistrzowski. Bramki w meczu zdobyli Nico Williams, Mikel Oyarzabal oraz Cole Palmer.

Mikel Oyarzabal
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Mikel Oyarzabal

Finał Euro 2024: Hiszpania 2:1 Anglia

Finał mistrzostw Europy 2024 pomiędzy Hiszpanią a Anglią rozpoczął się o 21:00 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, gdzie obie drużyny rywalizowały o prestiżowe trofeum.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła bramek. Obie drużyny podeszły do siebie z należytym szacunkiem, nie ryzykując licznymi atakami. Hiszpanie i Anglicy przede wszystkim skupili się na zabezpieczaniu tyłów, co poskutkowało małą liczbą strzałów. Jordan Pickford nie był zmuszony do żadnej interwencji, zaś Unai Simon musiał wykazać się czujnością dopiero w 46. minucie. Kibice z pewnością mieli zdecydowanie większe oczekiwania od meczu, w którym mierzą się dwie najlepsze ekipy w Europie.

Zupełnie inaczej otworzyła się druga część. Już w 47. minucie mocnym uderzeniem po dalszym słupku do siatki trafił Nico Williams, do którego doskonale zagrał Lamine Yamal. W ten sposób duet skrzydłowych po raz kolejny udowodnił swoją jakość na Euro 2024.

Anglicy przetrwali trudne chwile i odpowiedzieli na trafienie Hiszpanów. W 73. minucie Jude Bellingham wystawił piłkę przed pole karne, a tam odnalazł się Cole Palmer. Pomocnik Chelsea kapitalnie uderzył z dystansu, pokonując Unaia Simona.

W 87. minucie Hiszpanie zdobyli gola na 2:1. Tym razem do bramki trafił Mikel Oyarzabal, który jak się później okazało, ustalił wynik spotkania. Anglia próbowała wyrównać w końcówce, ale próby drużyny Garetha Southgate’a spełzły na niczym.

Czytaj dalej: Szpakowski skomentuje mundial w 2026 roku? Komentator zabrał głos