Historia pisze się na naszych oczach! Debiutancki gol Gruzji na Euro [WIDEO]

Reprezentacja Gruzji w 32. minucie meczu z Turcją zdobyła swojego pierwszego gola na Euro 2024 w Niemczech. Jest to również ogólnie pierwszy gol tej reprezentacji w historii wielkich turniejów.

Georges Mikautadze
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Georges Mikautadze

Szok! Historyczny gol Gruzji na Euro

Pierwszym wtorkowym meczem podczas Euro 2024 jest rywalizacja reprezentacji Turcji z reprezentacją Gruzji. Ci drudzy debiutują podczas Euro 2024, ale kompletnie nie widać po nich tremy związanej z pierwszym meczem na wielkiej imprezie. Niemniej to drużyna znad Bosforu lepiej weszła w to spotkanie. Turcy szybko, bo już w 25. minucie meczu wyszli na prowadzenie za sprawą Merta Muldura.

Chwilę później mogło być już 2:0, ale jednak gola z pozycji spalonej zdobył Kenan Yildiz. Trafienie gracza Juventusu po szybkiej analizie VAR zostało anulowane. Od tamtego momentu Gruzini mocno się obudzili i rozpoczęli kilkuminutową serię ataków, która zakończyła się trafieniem w 32. minucie. Debiutanckiego gola zdobył Georges Mikautadze. Napastnik FC Metz wykorzystał dobre podanie od jednego z partnerów, który wycofał piłkę na piąty metr. 23-latek nie mógł się już pomylić trafił do siatki przy bliższym słupku. Do przerwy tablica wyników wskazuje wynik 1:1.

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu na  Signal Iduna Park w Dortmundzie doszło do starcia kibiców obu reprezentacji. Fanów musiała rozdzielać policja. A jeszcze wcześniej nad obiektem przeszła ulewa, która na moment zalała stadion.