Harry Kane rozpoczyna strzelanie na Euro 2024 [WIDEO]

Reprezentacja Anglii jest na dobrej drodze, aby wywalczyć awans do fazy pucharowej. W 18. minucie meczu z Danią wynik otworzył Harry Kane.

Anglia - Dania

Kane z pierwszą bramką na Euro 2024

Reprezentacja Anglii w pierwszej kolejce fazy grupowej pokonała Serbów 1-0. Nie obyło się bez problemów, bowiem rozegrała naprawdę słabe spotkanie i była blisko utraty punktów. Gareth Southgate znalazł się pod ostrzałem krytyki ze strony kibiców, którzy są rozczarowani promowanym przez niego stylem gry. Anglicy mają w swoich szeregach fantastycznych piłkarzy, którzy podczas gry w kadrze nie wykorzystują pełni swoich atutów.

Choć gra nie przekonuje, wyniki się zgadzają, a to najważniejsza kwestia podczas zmagań turniejowych. W czwartek Anglicy mogą zapewnić sobie awans do fazy pucharowej. O godzinie 18 rozpoczął się ich mecz z reprezentacją Danii, która kilka dni temu nie poradziła sobie z rolą faworyta, remisując ze Słoweńcami.

Podobnie jak w pierwszym meczu, Anglia zaczęła dość spokojnie. Przejęła kontrolę nad piłką, lecz nie zdecydowała się na ofensywną szarżę. Jedna z pierwszych dogodnych okazji w tym spotkaniu od razu zakończyła się otwarciem wyniku. W 18. minucie jeden z duńskich obrońców popełnił błąd. Wyprzedził go Kyle Walker, który zagrał piłkę w głąb pola karnego. Ta trafiła pod nogi Harry’ego Kane’a, który w takich sytuacjach jest bezbłędny. Dał prowadzenie Anglikom, zdobywając swoją pierwszą bramkę na mistrzostwach Europy w Niemczech.