Haaland miał swoją chwilę, ale Dania wygrywa drugi sparing przed Euro

Erling Haaland miał swoją chwilę, ale nie poprowadził Norwegów do zwycięstwa w starciu z uczestnikiem Euro 2024. Dania pozwoliła swoim rywalom tylko na trafienie ich największej gwiazdy.

Dania - Norwegia
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Dania - Norwegia

Euro 2024: trzy gole Duńczyków – odpowiedział tylko Haaland

Dania w czerwcu miała w swoich planach dwa mecze towarzyskie z reprezentacjami krajów skandynawskich. Najpierw podopieczni Kaspera Hjulmanda zmierzyli się ze Szwecją, którą pokonali 2:1 – na listę strzelców wpisali się Pierre-Emile Hojbjerg i Christian Eriksen. Rywale odpowiedzieli trafieniem Alexandra Isaka.

Drugim pojedynkiem było starcie z Norwegią. Już w 12. minucie gospodarze otworzyli wynik rywalizacji na Brøndby Stadion. Orjana Nylanda pokonał Hojbjerg, który w Tottenhamie nie jest pierwszym wyborem, ale w kadrze nie zawodzi. Dziewięć minut później De Rød-Hvide prowadzili już 2:0 – Jannik Vestergaard skorzystał z dogrania Andreasa Skov Olsena.

Norwegia odpowiedziała po zmianie stron. W 72. minucie bramka padła po akcji dwóch największych gwiazd gości. Podanie Martina Odegaarda na gola zamienił Erling Haaland. Napastnik Manchesteru City już siedem minut wcześniej umieścił piłkę w siatce, ale sędzia odgwizdał ofsajd.

W 90. minucie Dania za sprawą Yussufa Poulsena ustaliła rezultat spotkania.

Dania – Norwegia 3:1 (2:0)