Gwiazda Belgów gotowa na Euro 2024. Dwa trafienia! [WIDEO]

Reprezentacja Belgii może czuć się w pełni przygotowana do zbliżającego się turnieju. Za Czerwonymi Diabłami sparing przed Euro 2024 i drugie zwycięstwo. Dublet w spotkaniu z Luksemburgiem zanotował Romelu Lukaku.

Belgia - Luksemburg
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Belgia - Luksemburg

Euro 2024: Belgia zdominowała niżej notowanego rywala

Belgia przed Euro 2024 miała w planach dwa mecze – z Czarnogórą i Luksemburgiem. W pierwszym pojedynku ekipa Domenico Tedesco wygrała 2:0, a na listę strzelców wpisali się Kevin De Bruyne (44. min) i Leandro Trossard (90+3 min). Drugim starciem było spotkanie z Luksemburgiem. Sędzią rywalizacji na Stadionie Króla Baudouina był Paweł Raczkowski.

To po decyzji polskiego arbitra gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Rzut karny w 42. minucie na gola zamienił Romelu Lukaku. Po zmianie stron napastnik miał na koncie dublet – 31-latek strzałem z bliskiej odległości wykończył dogranie Jeremy’ego Doku.

W 81. minucie Leandro Trossard skorzystał z podania Wouta Faesa i ustalił wynik spotkania. Luksemburg przez całe starcie oddał tylko jeden strzał na bramkę Koena Caatelsa – ta próba nie była celna. Sebastian Thill, reprezentant gości, który na co dzień występuje w Stali Rzeszów, nie pojawił się na murawie.

Belgia na Euro 2024 zagra w grupie E i zmierzy się z Rumunią, Słowacją, a także Ukrainą.

Belgia – Luksemburg 3:0 (1:0)