Euro 2024: tabela grupy A po meczu Niemcy – Szkocja

Reprezentacja Niemiec pokonała Szkocję 5:1 w meczu otwarcia Euro 2024. To dopiero początek, ale sprawdźmy, jak prezentuje się tabela grupy A.

Jamal Musiala
LaPresse / Alamy Na zdjęciu: Jamal Musiala

Niemcy zdemolowali Szkocję. Sytuacja w tabeli grupy A

W piątek (14 czerwca) o godzinie 21:00 rozpoczął się turniej Euro 2024. Na inaugurację reprezentacja Niemiec rozgromiła Szkocję aż 5:1, kontrolując grę przez pełne 90 minut. W ten sposób drużyna Juliana Nagelsmanna dała do zrozumienia, że ma zamiar walczyć o najwyższe cele.

Wynik meczu już w 10. minucie otworzył Florian Wirtz, który popisał się precyzyjnym uderzeniem sprzed szesnastego metra. Natomiast niedługo potem rezultat podwyższył Jamal Musiala. Gwiazdor Bayernu Monachium odnalazł się w polu karnym i silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.

Koszmar Szkotów pogłębił się tuż przed przerwą, gdy Ryan Porteous wyleciał z boiska po bandyckim faulu w polu karnym, a do jedenastki podszedł Kai Havertz. Piłkarz Arsenalu w stylu Roberta Lewandowskiego umieścił piłkę w siatce i wówczas było już jasne, że gospodarze nie wypuszczą prowadzenia, grając w przewadze.

W drugiej połowie na 4:0 trafił Niklas Fullkrug. Wydawało się, że w końcówce po samobójczym golu Rudigera nie padnie więcej bramek, ale dopiero w doliczonym czasie gry wynik spotkania na 5:1 ustalił Emre Can.

Stan na 14.06.2024, 22:55

Mecz Węgry – Szwajcaria odbędzie się w sobotę (15 czerwca) o godzinie 15:00. Natomiast w 2. kolejce grupy A, terminarz spotkań zaplanowano na środę (19 czerwca). Odbędą się wtedy mecze Niemców z Węgrami oraz Szkocji ze Szwajcarią.

Sprawdź: Terminarz Euro 2024