Turcy wykonali plan. Czerwona kartka pogrążyła Czechów [WIDEO]

Reprezentacja Turcji w środowy wieczór mierzyła się z Czechami na EURO 2024. Spotkanie rozgrywane w Hamburgu zakończyło się wygraną podopiecznych Vincenzo Montelli (2:1). Tym samym drużyna Ivana Haska pożegnała się z turniejem.

Robin Hranac oraz Salih Ozcan
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Robin Hranac oraz Salih Ozcan

Reprezentacja Turcji lepsza od osłabionych Czechów

W środowy wieczór reprezentacja Czech mierzyła się z Turcją w ostatniej kolejce grupy F EURO 2024. Spotkanie miało ogromne znaczenie dla obu ekip. Nasi południowi sąsiedzi musieli liczyć na zwycięstwo, aby zapewnić sobie awans do 1/8 finału Mistrzostw Europy. Natomiast drużynie Vincenzo Montelli wystarczał tak naprawdę remis.

Mecz w Hamburgu od pierwszych minut nie stał na wysokim poziomie. Kibice zgromadzeni na obiekcie HSV wręcz mogli być zawiedzeni. W 20. minucie pokrzyżowały się wszystkie plany Czechów na mecz. Otóż Antonin Barak otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Przez co drużyna Ivana Haska musiała od tego momentu radzić sobie w osłabieniu.

Turcja jednak nie potrafiła wykorzystać przewagi, bowiem defensywa rywala była tego dnia świetnie dysponowana. To właśnie nasi południowi sąsiedzi w pierwszych odsłonie przeprowadzili więcej groźnych sytuacji.

Druga połowa rywalizacji wyśmienicie rozpoczęła się dla reprezentacji Turcji. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Hakan Calhanoglu. Zawodnik Interu Mediolan precyzyjnym strzałem po długim rogu pokonał czeskiego golkipera.

Kwadrans później obudziły się czeskie nadzieje. Do wyrównania doprowadził Tomas Soucek. Fatalny błąd w akcji bramkowej popełnił turecki golkiper, który nie zdołał złapać piłki. Futbolówka momentalnie wylądowała pod nogą gracza West Hamu United, który umieścił ją w siatce.

Czesi robili wszystko strzelić zwycięskiego gola. Ostatecznie im się to nie udało. W doliczonym czasie gry co prawda padła bramka, ale była ona zdobyta przez Turków. Wynik na 2:1 ustalił Cenk Tosun. Tym samym to podopieczni Vincenzo Montelli zdołali awansować do 1/8 finału EURO 2024. Reprezentacja Czech natomiast pożegnała się z turniejem.

Czechy – Turcja 1:1