Cudowne trafienie Xherdana Shaqiriego. To trzeba zobaczyć! [WIDEO]

Xherdan Shaqiri popisał się kapitalnym golem w spotkaniu Szkocja - Szwajcaria. Bramka 32-letniego skrzydłowego zapewniła Szwajcarom wyrównanie w meczu grupy A na Euro 2024.

Xherdan Shaqiri
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri w swoim stylu. Bramkarz nie miał szans

Właśnie trwa mecz między Szkocją a Szwajcarią w ramach grupy A na mistrzostwach Europy 2024. Zdecydowanie lepiej dzisiejsze zawody rozpoczęli Szkoci, którzy niespodziewanie wyszli na prowadzenie już w 13. minucie po tym, jak Scottowi McTominayowi w strzeleniu gola pomógł rykoszet.

Na odpowiedź Helwetów nie trzeba było jednak długo czekać. W 26. minucie do wyrównania doprowadził bowiem Xherdan Shaqiri, którego trafienie już teraz jest kandydatem do bramki turnieju. Skrzydłowy, który dobrze się czuje również na skrzydle, uderzył nie do obrony.

Szwajcarzy w drugiej połowie na pewno będą dążyć do zwycięstwa, gdyż ewentualna wygrana zapewni im awans do 1/8 finału Euro 2024. Przypomnijmy, że w drugim spotkaniu grupy A reprezentacja Niemiec pokonała Węgry 2:0, dzięki czemu zakwalifikowała się do fazy pucharowej.

Xherdan Shaqiri od 2022 roku występuje w Chicago Fire i mimo przeprowadzki do Major League Soccer, nadal otrzymuje powołania do drużyny narodowej. Jak widać, Murat Yakin nie mylił się wystawiając dzisiaj doświadczonego zawodnika w podstawowym składzie swojego zespołu.

Helweci w tamtym tygodniu uporali się z Węgrami (3:1) i teraz są już bardzo blisko gry w play-offach.