Błyskawiczna odpowiedź Anglików. Saka zaczarował Szwajcarów [WIDEO]

Reprezentacja Anglii w 80. minucie doprowadziła do wyrównania w meczu ze Szwajcarią na EURO 2024. Bukayo Saka przeprowadził świetną akcję prawą flanką i precyzyjnym strzałem wpakował piłkę do bramki. Yann Sommer nie miał kompletnie nic do powiedzenia.

Reprezentacja Anglii
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Reprezentacja Anglii

Anglia doprowadza do wyrównania

Sobota to drugi dzień rozgrywania ćwierćfinałów EURO 2024. W pierwszym spotkaniu reprezentacja Anglii mierzyła się ze Szwajcarią. “Synowie Albionu” przystępowali do tej rywalizacji po wyeliminowaniu w 1/8 finału Słowacji (2:1 po dogrywce). Podopieczni Murata Yakina natomiast okazali się lepsi od obrońców tytułu Mistrza Europy – Włochów (2:0)

Przez długi czas spotkanie Anglików ze Szwajcarami nie stał na wysokim poziomie. Bramkarze w zasadzie nie byli zmuszeni do interwencji, bowiem okazji było jak na lekarstwo. Wszystko zmieniło się w 75. minucie, kiedy “Helweci” wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Breel Embolo, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wpakował futbolówkę do bramki z najbliższej odległości.

Radość Szwajcarów jednak trwała zaledwie pięć minut. Krótko po golu “Helwetów” to Anglicy przeprowadzili świetną akcję. Na prawej flance Bukayo Saka zakręcił obrońcami rywala i idealnie przymierzył strzałem po długim roku. Piłka jeszcze nawet odbiła się od słupka. Yann Sommer w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia.

Dzisiejsze trafienie Bukayo Saki było jego golem numer 12 w narodowych barwach. Taką statystykę trafień uzbierał w 38. występach. Pierwszego gola zawodnik Arsenalu w seniorskiej reprezentacji Anglii strzelił 2 czerwca 2021 w meczu przeciwko Austrii. Debiut w barwach “Synów Albionu” natomiast zaliczył osiem miesięcy wcześniej.

Sprawdź także: Olkiewicz: najtrudniejsza ze sztuk – sztuka przemijania