Wymarzony początek Belgów! Gol już w 2. minucie [WIDEO]

Reprezentacja Belgii już w 2. minucie objęła prowadzenie w spotkaniu przeciwko Rumunii na EURO 2024. Na listę strzelców wpisał się Youri Tielemans, który zamienił na gola podanie Romelu Lukaku.

Youri Tielemans
BSR Agency / Alamy Na zdjęciu: Youri Tielemans

Sobotnie zmaganie na EURO 2024 zamyka spotkanie reprezentacji Belgii z Rumunią. Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji przed pierwszym gwizdkiem były „Czerwone Diabły”, choć przegrały swoje pierwszy mecz w turnieju (0:1 ze Słowacją). Podopieczni Edwarda Iordanescu natomiast sprawili ogromną niespodziankę, gromiąc Ukrainę (3:0).

Spotkanie w Kolonii nie mogło lepiej się rozpocząć dla Belgów. Zespół Domenico Tedesco objął prowadzenie już w 2. minucie. „Czerwone Diabły” przeprowadziły zespołową akcję, po której Romelu Lukaku wystawił piłkę do Youriego Tielemansa. Zawodnik Aston Villi precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał Constantina Nitę.

Dzisiejsze trafienie było golem numer osiem Youriego Tielemansa w narodowych barwach. Taki dorobek belgijski pomocnik zgromadził  w 69. występach. Zawodnik Aston Villi debiutował w reprezentacji w listopadzie 2016. Pomocnik wówczas pojawił się w końcówce spotkania z Holandią. Pierwszego gola natomiast strzelił w meczu przeciwko Rosjii, które odbyło się w marcu 2019 roku.

Warto zaznaczyć, że dzisiejszy mecz ma wielkie znaczenie dla Rumunii. Podopieczni Edwarda Iordanescu w przypadku wygranej zapewniliby sobie wyjście z grupy.

Sprawdź także: Terminarz EURO 2024