Austriacy ostatni test mają już za sobą. Grupowy rywal Polaków bez wygranej

Reprezentacja Austrii zremisowała 1:1 ze Szwajcarią w meczu towarzyskim. Przypomnijmy, że Austriacy na mistrzostwach Europy 2024 zmierzą się między innymi z Polakami.

Reprezentacja Austrii
APA-PictureDesk / Alamy Na zdjęciu: Reprezentacja Austrii

Szwajcaria zremisowała z Austrią w sparingu przed Euro 2024

Reprezentacja Szwajcarii w sobotę wieczorem na Kybunpark podejmowała Austrię w spotkaniu towarzyskim, które miało za zadanie przygotować obie drużyny do mistrzostw Europy 2024. Zdecydowanie lepiej dzisiejszy mecz rozpoczęli goście, którzy błyskawicznie wyszli na prowadzenie. Już w 5. minucie na listę strzelców wpisał się bowiem Christoph Baumgartner. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było jednak długo czekać, gdyż w 26. minucie wyrównał Silvan Widmer.

W drugiej połowie pomimo kilku sytuacji z obu stron, nie obejrzeliśmy już żadnej bramki. Towarzyska potyczka zakończyła się więc wynikiem 1:1. Przypomnijmy, że Austriacy na Euro 2024 będą grupowymi rywalami reprezentacji Polski. W grupie D zagrają również Holendrzy oraz Francuzi. Natomiast Szwajcarzy trafili do grupy A, gdzie czekają ich starcia przeciwko Niemcom, Szkotom i Węgrom. Początek mistrzostw Europy już 14 czerwca, a finał zaplanowano na 14 lipca.

Spotkanie Polska – Austria odbędzie się 21 czerwca (piątek) o godzinie 18:00 na Olympiastadionie w Berlinie. Biało-Czerwoni w meczu kontrolnym pokonali Ukrainę 3:1, a w najbliższy poniedziałek, 10 czerwca również na Stadionie Narodowym zmierzą się z Turcją. Warto dodać, że prowadzona przez Ralfa Rangnicka austriacka drużyna kilka dni temu poradziła sobie z Serbią (2:1).

Szwajcaria – Austria 1:1 (1:1)

0:1 Christoph Baumgartner 6′

1:1 Silvan Widmer 26′