Austria w trzy minuty zaskoczyła rywali. Polska musi się bać?

Austria - Serbia to sparingowe starcie przed rozpoczęciem Euro 2024. Grupowi rywale reprezentacji Polski w trzy minuty strzelili dwa gole, ale nie utrzymali czystego konta.

Austria - Serbia
APA-PictureDesk / Alamy Na zdjęciu: Austria - Serbia

Euro 2024: Polacy bacznie śledzili wynik Austrii

Austria przed startem Euro 2024 zaplanowała dwa towarzyskie spotkania. Podopieczni Ralfa Rangnicka najpierw mieli mierzyć się z Serbią (04.06), a cztery dni później ze Szwajcarią (08.06). Wyniki obu meczów bez wątpienia mocno interesowały reprezentację Polski. W końcu Das Team to nasi grupowi rywale podczas Mistrzostw Europy.

Pierwszy rywal wydawał się nieco łatwiejszy, dlatego spodziewano się zwycięstwa ekipy dowodzonej przez byłego szkoleniowca Manchesteru United. Austria, mimo braku Marcela Sabitzera który jeszcze odpoczywał po finale Ligi Mistrzów, w dziesiątej minucie objęła prowadzenie. Dogranie Christopha Baumgartnera na gola zamienił Patrick Wimmer. Trzy minuty później gospodarze pojedynku z Wiedniu prowadzili już 2:0. Tym razem do siatki trafił Baumgartner, który zamknął podanie Floriana Grillitscha.

Serbia odpowiedziała w 35. minucie, a Patricka Pentza pokonał Strahinja Pavlović. Ten wynik utrzymał się aż do ostatniego gwizdka.

Spotkanie Polska – Austria na Euro 2024 zostanie rozegrane 21 czerwca na Olympiastadion w Berlinie.

Mecz towarzyskie przed Euro 2024: Austria – Serbia 2:1 (2:1)

Wimmer 10′, Baumgartner 13′ – Pavlović 35′

Austria: Pentz – Wober, Danso Posch, Wimmer – Grillitsch, Seiwald, Prass – Baumgartner, Arnautović, Schmid

Serbia: V. Milinković-Savić – Pavlović, Veljković, Gudelj, Spajić – S. Milinković-Savić, Maksimovć, Tadić – Gacinvić, Vlahović, Zivković